با ایجاد زیرساختهای لازم در سامانه نهضت ملی مسکن از صبح امروز گزینه ثبت نام مردان مجرد ۲۳ تا ۴۵ سال در این سامانه فعال شده است.

به گزارش ایسنا، با وجود آنکه وزارت راه و شهرسازی از دیروز ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ برای ثبت نام مردان مجرد بالای ۲۳ سال در طرح نهضت ملی مسکن فراخوان داده شده بود، به دلیل عدم ایجاد زیرساختهای لازم امکان ثبت نام برای گروه سنی ۲۳ تا ۴۵ سال وجود نداشت. پس از پیگیری‌های روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی به ایسنا اعلام کرد که در حال ایجاد زیرساختهای لازم است و به زودی شرایط ثبت نام مجردها فراهم می‌شود.

از صبح امروز با اضافه شدن گزینه «مرد مجرد ۲۳ الی ۴۵ سال» در انتهای قسمت مشخصات فردی، متقاضیان مجرد می‌توانند نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

برای ثبت نام باید در صفحه اصلی بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنید. در انتهای صفحه گزینه «متن بالا را مطالعه کرده و می‌پذیرم» را بزنید. سپس وارد صفحه‌ای می‌شوید که از شما کد ملی و شماره تماس می‌خواهد. در مرحله بعد وارد صفحه مشخصات فردی می‌شوید که در قسمت پایین صفحه، سمت چپ، گزینه «مرد مجرد ۲۳ الی ۴۴ سال» دیده می‌شود. بدین ترتیب مجردها می‌توانند با انتخاب این گزینه نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

برای استفاده از سامانه از نسخه ۵۱ به بعد مرورگر موزیلا فایرفاکس و یا نسخه ۵۱ به بعد مرورگر کروم استفاده کنید. اگر هنگام ثبت نام با مشکل فنی مواجه شدید مرورگر خود را تغییر دهید، ممکن است مشکل حل شود.

عدم استفاده از تسهیلات دولتی یارانه‌ای در بخش مسکن از سال ۱۳۵۷ تا کنون و سبز بودن فرم «ج» برای متقاضیان مجرد نیز همانند متقاضیان متاهل از شروط ثبت نام است.

فرد باید تعهدنامه محضری بدهد که در زمان تحویل واحد متاهل خواهد شد. در غیر این صورت واحد با اولویت افراد واجد شرایط به دیگران واگذار می‌شود. اگر متقاضی برای واحد مذکور وجود نداشت، خانه با قیمت کارشناسی روز به متقاضی اصلی واگذار می‌شود.

نکته دیگر اینکه اگر متقاضی پس از تحویل واحد از همسر خود جدا شد فرم «ج» هر دو نفر تا پنج سال پس از طلاق، قرمز خواهد شد و در آن مقطع امکان استفاده از تسهیلات دولتی مسکن را ندارند.

انتهای پیام