آستارا – ایرنا – مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و ماهیانه ۶۲۵ میلیارد تومان به مستمری بگیران تامین اجتماعی در گیلان پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی حسین نژاد روز سه شنبه در برنامه میز خدمت جهادی در تامین اجتماعی آستارا افزود: در قالب میز خدمت به مشکلات مردم رسیدگی می شود و این طرح در شهرستان‌ های استان گیلان با مشارکت بسیج اقشار، بسیج ادارات و فرماندهی بسیج اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان اجرا می‌ شود.

وی اضافه کرد: میز خدمت در شعبات در راستای منویات مقام معظم رهبری و نگاه دولت مردمی برپا می ‌شود و در قالب آن مدیر کل، معاونین و روسای ادارات تخصصی در شهرستان‌ های استان به ویژه شعبات مناطق دور افتاده حضور یافته و به مطالبات و خواسته ‌های مردمی پاسخ می ‌دهند.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان بیان کرد: در سال جاری بندر آستارا چهارمین شهرستان گیلان است که در آن میز خدمت برپا شد و پیش از آن میز خدمت جهادی در شهرستان‌ های بندر انزلی، خمام و رودبار برپا شده بود.

حسین نژاد ادامه داد: جهت رفاه حال بیمه ‌شدگان و کاهش مراجعات غیرضروری، سامانه استحقاق درمان بیمه شدگان فعال شده و با روش های مختلف، امکان مشاهده اعتبار دفترچه بیمه‌ شدگان وجود دارد و تامین اجتماعی گیلان ماهیانه ۲۵ میلیارد تومان هم در بخش بیمه بیکاری به افراد تحت پوشش پرداخت می کند.

سرپرست فرمانداری آستارا هم افزود: تکیه گاه اصلی صندوق بیمه تامین اجتماعی مشارکت سه جانبه کارفرمایان، بیمه شدگان و دولت در سیاستگذاری، تصمیم گیری کلان و تأمین منابع مالی است.

سعید میرقربانی اضافه کرد: همکاری صنوف و صاحبان مشاغل با سازمان تأمین اجتماعی، در صورت اطلاع کافی از خدمات بیمه باید افزایش پیدا کند و برگزاری کارگاه‌ های آموزش کارفرمایان برای معرفی تسهیلات حمایتی تأمین اجتماعی و خدمات دولت ضروری است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.