رشت – ایرنا – استاندار گیلان با اشاره به اهتمام دولت برای تامین واکسن مورد نیاز مردم گفت: مشارکت آحاد جامعه به تزریق دز سوم واکسن برای مهار سویه جدید ویروس کرونا و عبور از مشکلات اقتصادی و اجتماعی ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، اسدالله عباسی روز شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا افزود: رسانه ها در موضوع ترغیب و تشویق مردم به تزریق دز سوم واکسن کرونا و تبیین اهمیت دریافت نوبت سوم اقدامات و تولیدات موثر داشته باشند.

وی با بیان اینکه استفاده مداوم از ماسک، رعایت جدی توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی پیوسته باید مورد توجه باشد افزود: در فضاهای عمومی، ناوگان حمل و نقل و مکان های برگزاری مراسم، تهویه مناسب وجود داشته باشد ضمن آنکه متولیان امر، نسبت به ارائه تذکر مبنی بر مراعات پروتکل ها، دقت کنند.

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا گیلان با تاکید بر لزوم آگاهی بخشی عمومی از موفقیت‌ها در مهار بیماری کووید ۱۹ بیان داشت: اطلاع‌رسانی تلاش‌های انجام گرفته و آگاهی رسانی به مردم از توفیقات در مهار بیماری، موجب افزایش اعتماد عمومی می شود بنابراین همه دستگاه‌ها برای انجام این مهم وظیفه دارند.

عباسی مثبت‌سازی نگرش‌ها درباره عملکرد نظام اسلامی و دولت در مدیریت بیماری با استفاده از ظرفیت روابط عمومی دستگاه ها و انجام مطالعات و پژوهش های لازم در بررسی و احصاء راه‌های نشاط افزایی در جامعه در دوران پساکرونا با بهره گیری از جامعه دانشگاهی و حوزه های علمیه تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر استمرار هماهنگی و انسجام برای مدیریت بیماری کووید ۱۹ در راستای جلوگیری از وارد آمدن هزینه‌های گزاف به مردم و بیماران گفت: اهتمام مسئولان مربوطه برای ارائه پوشش بیمه درمان تکمیلی در بیمارستان‌ ها کاری ستودنی است.

استمرار کنترل جدی مرزهای گیلان، تمهید مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و برقراری کلاس‌های حضوری پس از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و نیز جدیت در تکمیل اجرای کامل طرح نسخه نویسی الکترونیکی از دیگر مواردی مورد تاکید استاندار گیلان در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا استان بود.

هم اکنون تمام ۱۷ شهرستان گیلان شامل املش، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رشت، خمام، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، شفت، فومن، صومعه سرا، ماسال، رضوانشهر، تالش، رودسر،آستارا و رودبار در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی گیلان در زمان حاضر ۱۵۴ بیمار مبتلا به کووید- ١٩ در بیمارستان های استان بستری بوده، ۳۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند و ۳۱ بیمار بدحال بخش مراقبت ویژه نگهداری می‌شوند.