ایسنا/گیلان مدیرکل ارشاد اسلامی رشت از بازگشایی تالار مرکزی رشت با همایش «فرم و نقد در هنر و سینما» خبر داد و گفت: این همایش دوشنبه برگزار می شود.

رضا ثقتی در گفت وگو با خبرنگاران، از بازگشایی تالار مرکزی رشت با همایش «فرم و نقد در هنر و سینما» خبر داد و اظهار کرد: مسعود فراستی، منتقد سینما و سردبیر مجله فرم و نقد میهمان این همایش خواهد بود.

وی افزود: این برنامه ساعت ۱۵:۳۰ روز دوشنبه، ۲۰ دی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، شهرداری رشت و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه همایش مذکور مقدمه ای برای فرآیند بازگشایی تالار مرکزی رشت پس از مدت ها تعطیلی است، خاطرنشان کرد: مجری طرح همایش نیز موسسه فرهنگی و هنری بداهه سازان آیین کهن است.

ثقتی، از همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رفع نواقص تالار مرکزی رشت و کمک و همراهی استاندار و سازمان برنامه و بودجه گیلان خبر داد و عنوان کرد: شهردار و مجموعه شهرداری رشت نیز نقش بسزایی در تسهیل فرایند بازگشایی مجدد داشتند.

وی تالار مرکزی رشت را ویترین فعالیت های مشترک ارشاد اسلامی و شهرداری دانست و گفت: سوت قطار جبهه متحد فرهنگی گیلان از تالار مرکزی به صدا درخواهد آمد، زیرا با تعامل بین دستگاهی مشکل چند ساله این محل حل شده است.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه عدالت فرهنگی گفتمان فرهنگی دولت است، خاطرنشان کرد: این گفتمان با ورود تالار مرکزی رشت به چرخه خدمت رسانی به هنرمندان به وضوح قابل رویت است.

انتهای پیام