ایسنا/گیلان امام جمعه رشت، با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب حتی از اسم و تصویر و تندیس سردار سلیمانی نیز هراس دارند، خاطرنشان کرد: از این پس ایران اسلامی یکپارچه سلیمانی است.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به دشمنی استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی با جمهوری اسلامی، اظهار کرد: بیش از ۴۰ سال است که ملت ایران در مقابل تمام توطئه های استکبار علیه انقلاب ایستادگی می کند و روز به روز قوی تر می شوند.

امام جمعه رشت، هدف استکبار از برنامه ریزی های راهبردی علیه جمهوری اسلامی را از بین بردن نظام دانست و افزود: بعد از پیروزی انقلاب تا امروز دشمنان یک لحظه از اجرای اهداف شوم سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و نظامی خود در منطقه دست برنداشته اند تا به نظام ما ضربه بزنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، مذاکرات هسته ای را جلوه جدید دشمنی استکبار با نظام و ملت ایران دانست و تصریح کرد: غرب از طریق مذاکرات به دنبال تحمیل خواسته های استکباری خود بر ایران است و فقط به برجام هسته ای بسنده نخواهد کرد.

وی مقام معظم رهبری را سکاندار کشتی انقلاب دانست و عنوان کرد: با هدایت و درایت رهبر انقلاب و بصیرت و حضور در صحنه ملت ایران هرگز از خط انقلاب خارج نخواهیم شد و سازش با استکبار را نخواهیم پذیرفت.

آیت الله فلاحتی، با اشاره به تلاش دشمنان برای ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی، بزرگنمایی مشکلات داخلی و تزریق ناامیدی در مردم، اضافه کرد: دشمن از قدرت ایران هراس دارد و لذا تلاش می کند هویت و ماهیت و فرهنگ ایرانیان را بگیرد.

وی در ادامه از سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک الگوی جهانی یاد کرد و گفت: حاج قاسم فقط متعلق به ایران و اسلام نیست و یک قهرمان فراملی و فرامنطقه ای محسوب می شود.

امام جمعه رشت، با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب حتی از اسم و تصویر و تندیس سردار سلیمانی نیز هراس دارند، خاطرنشان کرد: از این پس ایران اسلامی یکپارچه سلیمانی است.

وی واقعه کشف حجاب را نشان دهنده عدم پایبندی پهلوی به مبانی دینی و ملی ایرانیان دانست و اضافه کرد: زنان ایرانی همواره به عفاف و حیا و حجاب شناخته می شدند و بعد از انقلاب زمینه فعالیت بانوان در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و حتی ورزشی با حجاب اسلامی فراهم آمد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، حضور حماسی ملت ایران در مراسم تشییع شدا را نوعی تجدید عهد و میثاق با آرمان های انقلاب دانست و بیان کرد: خون شهدا همواره مایه عزت و اقتدار جمهوری اسلامی بوده و امروز نیز مراسم تشییع شهدا بسیاری از نقشه های دشمنان را نقش بر آب کرده است.

انتهای پیام