آستارا – ایرنا – رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان گیلان گفت: سردار سلیمانی درس انقلاب را خوب خوانده بود و در آزمون آن نیز سربلند شد و راهکار حل مشکلات کشور، بازخوانی مبانی انقلاب و تداوم راه آن شهید والامقام است.

به گزارش خبرنگار ایرنا کیوان میرزایی روز یکشنبه در آئین گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی، دهه بصیرت و ایام فاطمیه در سالن نبی اکرم (ص) دانشگاه آزاد اسلامی آستارا افزود: ناکارآمدی ها نشانه خوب درس نخواندن در مکتب انقلاب اسلامی است و مدیرانی که می خواهند در مکتب سلیمانی حرکت کنند، باید درس انقلاب را خوب فرابگیرند.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی مخالف فاصله طبقاتی، فقر و بیکاری است و مسئولان و مدیران باید مشی شهید سلیمانی را سرلوحه اندیشه و عمل خود قرار دهند و برای تک تک رنج های ملت، بیکاری و دغدغه های معیشتی جوانان پاسخگو باشند.

رئیس سازمان بسیج اساتید گیلان تصریح کرد: اگر مسئولان و مدیران ما مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را خوب در می یافتند و به صورت دقیق اجرا می کردند، امروز این مشکلات را در کشور نداشتیم و مدیران بدانند که در مقابل ملت آگاه و بصیر که تحریم ها را تحمل می کنند، مسئول هستند.

میرزایی انقلاب اسلامی را وارث همه خون های بناحق ریخته شده تاریخ از کربلا تا دوره معاصر توصیف کرد و گفت: شهید در فرهنگ ما به معنی قلب تپنده و پمپاژ انرژی به جامعه است و خون شهدا، رسالت خدمت را بر دوش مسئولان سنگین تر کرده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان گیلان ماهیت انقلاب اسلامی ایران را فرهنگی دانست و افزود: بعد از آن حرکت بزرگ مردمی، واژه ها و ارزش هایی همچون شهید و شهادت وارد فرهنگ جامعه شد و قیام مردم در ۹ دی نیز به پاسداشت خون شهدا و ارزش های انقلاب اسلامی صورت گرفت و هنوز به واکاوی و تبیین ارزش های آن روز تاریخی نیاز داریم.

قرائت شعر، پخش نماهنگ و مداحی از بخش های متنوع این آئین بود؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا در سال ۶۶ تاسیس شده و حدود سه هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری آن مشغول تحصیل علم هستند.