ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان کاهش جمعیت را چالش تمام ملت ها عنوان کرد و گفت: اگر دنبال افزایش جمعیت جوان در کشور هستیم تمام پیش بینی ها در قانون حمایت از خانواده آمده است.

آیت الله رسول فلاحتی در نشست توجیهی اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد با اشاره به ۷۲ ماده و ۸۳ تبصره این قانون اظهار کرد: اگر دنبال افزایش جمعیت جوان در کشور هستیم تمام پیش بینی ها در قانون حمایت از خانواده آمده است.

وی کاهش جمعیت را چالش تمام ملت ها عنوان کرد و افزود: مشکل جمعیت در دنیا معلول اندیشه انسان منهای خدا است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه اندیشه اومانیستی جفایی است که بشریت امروز به خود داشته است، تصریح کرد: دوری از خدا و دوری از دین موجب شده بشر از فطرت خود فاصله بگیرد.

آیت الله فلاحتی به واژه زن در اندیشه اومانیستی اشاره کرد و گفت: زن را به دو بخش زن اجتماعی و غیر اجتماعی تقسیم کردند و در این باور، زن اجتماعی زنی است که دوشادوش مردان در جامعه کار می کند.

وی با اشاره به اینکه مادر در همه اندیشه های توحیدی بشر از جایگاه ویژه ای برخوردار است، بیان کرد: مادر در نظام فطرت الهی از صفت هایی برخوردار است که هیچ انسانی از آن برخوردار نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان، مادر و نظام مادرانه را ترمیم کننده کاهش جمعیت در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: زمانی که زن را از جایگاه الهی و روحانی پایین آوریم و او را در جایگاه کار و تلاش ببریم و هیچ قیدی نداشته باشیم این فطرت الهی محکوم به شکست خواهد بود.

آیت الله فلاحتی، برگشتن به آغوش توحید، اسلام و سنت پیامبر(ص) را از راهکارهای افزایش جمعیت و جلوگیری از کاهش جمعیت ذکر کرد و یادآور شد: عمل به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از دیگر راهکارهای افزایش جمعیت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه یکی از علل تاثر جوامع اسلامی از اندیشه اومانیستی فاصله مسلمانان از تفکر دینی است، اظهار کرد: جوانی جمعیت ایجاد صولت در درون و ایجاد رعب در بیرون می کند.

انتهای پیام