آستارا – ایرنا – رزمایش خودرویی ستاد مدیریت بحران آستارا به مناسبت هفته حمل و نقل و به منظور ارتقاء سطح آمادگی اعضاء برای مهار بحران‌های طبیعی و رفع مشکلات احتمالی ناشی از برف برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار شهرستان آستارا روز شنبه در بازدید از رزمایش خودرویی ستاد مدیریت بحران در خیابان های آستارا گفت: امروز واکنش سریع و صحیح دستگاه های خدمات رسان نظیر راهداری، هلال احمر و نیروی انتظامی برای مدیریت بحران احتمالی ناشی از برف ارزیابی شد.

وی اظهار کرد: مدیریت بحران در کنترل تلفات ناشی از بلایای طبیعی موثر است و برای کنترل تلفات و شرایط حساس، ستاد مرکزی مدیریت بحران در شهرستان تشکیل و آموزش های لازم به مدیران ارائه شده است.

وی گفت: شهرستان مرزی بندر آستارا در سه حوزه حمل و نقل ریلی، زمینی و دریایی فعالیت دارد و برای ساماندهی کامیون های ترانزیت خارجی در مرز آستارا رایزنی شده و در آینده نزدیک با ایجاد مجتمع خدماتی رفاهی در پایانه بار، مشکلات کامیون داران رفع خواهد شد.

صابر ادامه داد: راهداران باید با تجهیز راهدارخانه بهارستان محور آستارا به اردبیل و ذخیره ماسه و نمک، آمادگی لازم جهت مقابله با هرگونه بحران احتمالی را داشته باشند و ایجاد پایگاه ماشین آلات راهداری در محور آستارا به تالش نیز در دستور کار است. 

فرماندار آستارا بیان کرد: اهمیت امنیت حمل و نقل و زحمات تلاشگران این حوزه بر کسی پوشیده نیست و دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به حوزه حمل و نقل دارد و با توسعه این حوزه، رشد و شکوفایی کشور سرعت می گیرد.

۲۶ آذر تا دوم دی ماه هفته حمل و نقل است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و با هزار و ۲۰۰ میلیمتر بارش در سال، یکی از پربارش ترین نقاط ایران است.