آستارا – ایرنا – فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: مکتب سردار سلیمانی به عنوان جریان تاثیرگذار زمینه ساز تحقق تمدن نوین اسلامی است و مسئولان و اقشار خاص جامعه باید در این راستا نقش آفرین باشند.

سرهنگ بهزاد قنبری روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: سردار سلیمانی به عنوان الگوی ناب اسلامی باید مورد توجه اقشار مختلف جامعه به خصوص نسل جوان و آینده ساز قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: سردار بزرگ اسلام در مقابله با دشمنان مصداق «اشداءُ علی الکفار» و برای دوستان و مومنان مصداق «رحماءُ بینهم» بود که همین روحیه وظیفه ما را در حوزه دشمن شناسی بسیار سنگین و خطیر می کند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا بیان کرد: اگر سبک مدیریت اسلامی در بین دستگاه های اجرایی تبیین و عملیاتی شود، آن زمان ما می توانیم در مسیر اهداف و آرمان های سردار سلیمانی گام برداریم.

قنبری اظهار کرد: مدیران باید از سبک مدیریت غربی فاصله بگیرند و ساده زیستی و دوری از روحیه اشرافی گری را مد نظر قرار بدهند و مردم نیز باید از مسئولان برخورداری از این روحیه و خدمت رسانی صادقانه را مطالبه کنند.

وی گفت: سردار دل ها با تلفیق معنویت در سیاست نقشه های دشمنان را خنثی کرد و با این روحیه توانست در امر دیپلماسی نیز تاثیرگذار باشد و اطاعت پذیری محض از ولایت فقیه از جمله دلایل موفقیت سردار سلیمانی بود.

فرمانده سپاه آستارا خاطرنشان کرد: مکتب سلیمانی برگرفته از مکتب عاشوراست و باید این مکتب توسط خواص جامعه و جوانان تبیین و مطالعه شود و روحیه ازخودگذشتگی و شجاعت سردار باید الگوی ما در جامعه اسلامی باشد.

قنبری ادامه داد: امروز با جاهلیت مدرن دست و پنجه نرم می کنیم و برخی از رفتارهای عجیب و غریب توسط برخی از خانواده ها نظیر خرید درخت کریسمس در سال نو میلادی هیچ سنخیتی با فرهنگ و مذهب ما ندارد.

وی گفت: نقش دانشجویان و افراد خواص جامعه در بیدار اسلامی و صدور آرمان های نظام اسلامی به خارج از مرزها باید پررنگ باشد و در گام دوم انقلاب همه باید برای پیش روندگی و پیش برندگی انقلاب با هدف تمدن سازی نوین اسلامی نقش آفرین باشیم.

فرمانده سپاه آستارا افزود: ویژگی‌ هایی مانند دفاع از مظلوم و مقابله در برابر مستکبران همان مسائل و اصولی بودند که امام خمینی (ره) انقلاب را بر آن پایه نهادند و امروز همان ‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، حاج قاسم شاگرد همان مکتب امام بود.

وی گفت: سردار سلیمانی تنها به دنبال رضایت مردمی بود و چهار دهه عمر خود را برای هدف های عالی اسلام، نظام و مردم گذاشت و در نهایت شهادت که آرزویش بود برای وی محقق شد.

سردار سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده شاخه برون مرزی سپاه بود و در ۱۳ دی ۹۸ در نزدیکی فرودگاه بغداد در ترور پهبادی آمریکا به درجه والای شهادت رسید.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل قرار دارد.