رشت -ایرنا – نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینکه آمریکایی ها در توافق برجام به تعهد خود عمل نکردند گفت: خواست ما از نشست وین این است که به آنچه در برجام توافق شده است عمل شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز شهادت سردار سلیمانی افزود: نام پرآوازه سپهبد شهید قاسم سلیمانی موجب امید برای مقاومت مردم برابر دشمنان است

وی مقاومت را رمز پیروزی سردار سلیمانی در تمام جبهه های نبرد علیه دشمنان دانست و گفت: ملت ایران وی را به خوبی می شناخت و ویژگی هایش نامش را در تاریخ جاودانه کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان به نشست وین با موضوع برجام طی روزهای آتی اشاره کرد و افزود: تلاش مذبوحانه‌ای از سوی دشمنان جمهوری اسلامی ایران همچون اسرائیل و عربستان برای تاثیرگذاری در مذاکرات وین و فشار و تهدید علیه ایران در حال انجام است.

خطیب جمعه رشت اظهار داشت: آنچه ما در مجموع از این نشست ها می خواهیم این است که آنچه را در برجام توافق شد عمل کنند، دست از ملت های اسلامی بردارند و تحریم ها را نیز یکباره بردارند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه آمریکایی‌ها چیزی در توافق گذشته برجام به ما ندادند و اکنون هم فکرشان هم این است، افزود: اما اینکه طی مدت اخیر در هر نشست با یک بسته جدید می‌آیند نشان دهنده جواب دادن مقاومت است.

وی خاطرنشان کرد: تنها چیزی که می تواند موفقیت بیاورد جنگ اراده هاست و مردم ایران همیشه در جنگ اراده ها پیروز بوده و خواهند بود.

گیلان نیاز به مدیران پاکدست دارد

امام جمعه رشت در بخش دیگری از سخنانش به انتصاب و تغییر مدیران استان گیلان اشاره کرد و گفت: از همه مسئولان نظام بویژه در استان می خواهیم که مدیری را منصوب کنند که پیش از هر چیزی دستانی پاک داشته باشد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مدیران باید پاک طینت، پاکدست ، انقلابی و با تقوا باشند، ادامه داد: مدیران باید طمع مدیریت نداشته باشد و آن کسی که خداترس باشد کار انجام می دهد.