رشت – ایرنا – تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا در ادامه رقابتهای لیگ دسته اول کشور در خانه به مصاف ویستاتوربین می‌رود و ملوان نیز باید در تهران رو در روی سایپا قرار گیرد تا صدرنشینی خود را تداوم بخشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هفته دوازدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور ، از عصر شنبه ۱۱ دی ماه آغاز می‌شود که در یکی از این دیدارها، تیمهای فوتبال شهرداری آستارا و ویستاتوربین مقابل هم قرار می‌گیرند.

این دیدار به میزبانی تیم شهرداری بندرآستارا و در ورزشگاه تازه بازسازی شده وحدت این شهر برگزار می‌شود تا تیم شهرداری آستارا برای دومین بار در رقابتهای فصل جاری در ورزشگاه خانگی خود به میدان برود که پیشتر در ورزشگاه سردارجنگل رشت انجام می‌شد.

شهرداری آستارا کهاکنون در رده دهم جدول لیگ دسته یک قرار دارد، طی هفته های اخیر بر روی ریل ناکامی حرکت کرده است، در این دیدار خانگی به طور حتم به دنبال کسب سه امتیار و تغییر جایگاه خود خواهد بود.

شهرداری استارا چند هفته‌ای است که طعم شیرین پیروزی را نچشیده و در چند دیدار اخیر خود تساوی های سریالی را در کارنامه ثبت کرده و یا متحمل شکست شد و به همین دلیل این تیم از رقابت بالای جدول در هفته های نخست به نیمه دوم جدول رده بندی سقوط کرد.

با توجه به اینکه تیم ویستاتوربین پایین تر از شهرداری آستارا در جدول رده بندی قرار دارد، تیم شهرداری آستارا با پیروزی در بازی خانگی خود، فاصله‌اش را با این تیم و سایر تیمهای نیمه دوم جدول افزایش می‌دهد و از سوی دیگر، فاصله خود را با تیمهای میانه جدول و صدرنشین نیز کاهش خواهد داد.

به همین دلیل این دیدار خانگی برای تیم شهرداری آستارا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چون این تیم می‌تواند با برتری در این بازی، سه امتیاز شیرین این دیدار را تصاحب و پس از مدتها به یک پیرووی دست یابد تا این پیروزی، نتیجه‌ای برای شروع مجدد روند روبه رشد این تیم باشد.

هم اینک و تا پایان هفته یازدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، تیم شهرداری بندرآستارا با کسب ۱۴ امتیاز در مکان دهم و تیم فوتبال ویستاتوربین تهران با کسب ۱۲ امتیاز در مکان سیزدهم جدول رده‌بندی قرار دارند.

ملوان در تهران به دنبال حفظ صدرنشینی است

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در رقابتهای لیگ دسته اول کشور، در هفته دوازدهم این مسابقات باید عصر شنبه در دیداری همزمان، در تهران رو در روی تیم فوتبال سایپا قرار گیرد.

ملوانان که هم اینک شرایط مناسبی در جدول رده‌بندی دارند و چند هفته‌ای است که صدرنشین این مسابقات هستند، برای حفظ و تداوم صدرنشینی خود، به دنبال کسب پیروزی در این بازی خارج از خانه هستند تا با غلبه بر سایپا، همچنن صدرنشین لیگ باشند.

تیم ملوان طی هفته‌های اخیر با انجام بازی های قابل قبول ، نتایج مناسبی نیز کسب کرده اما به دلیل فشردگی جدول بین تمیهای صدرنشین ، با یک لغزش ، این تیم جایگاه خود را به سایر رقبا خواهد داد و به همین دلیل بازی این تیم مقابل سایپا نیز از اهمیت ویژه‌ای برخودار است.

از سوی دیگر تیم سایپا نیز تاکنون نتوانسته در رقابتهای لیگ دسته اول نتایج خوبی را کسب کند و هم اینک جاگیگاه مناسبی نیز در جدول رده‌بندی ندارد و به همین دلیل ملوانان می‌توانند از این فرصت نهایت استفاده را برده و در شرایطی که سایپا وضعیت مناسبی ندارد، برابر این تیم به پیروزی برسد.

تا پایان هفته یازدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ملوان با کسب ۲۳ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم سایپا نیز با کسب ۱۱ امتیاز در رتبه چهاردهم جدول رده بندی قرار گرفته است.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم حضور دارند که در یک گروه به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پردازند که تیمهای ملوان و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.