ایسنا/گیلان رئیس کمیته امداد بندرانزلی گفت: از ابتدای امسال ۱۱۹ طرح اشتغال ایجاد و بالغ بر ۵۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال وام اشتغال پرداخت شده است.

واحد موحدی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هدف اصلی کمیته امداد رساندن خانواده‌ها به مرحله‌ای از توانمندی است که این بخش با کمک واحد اشتغال کمیته امداد و پرداخت وام‌های اشتغال صورت می‌گیرد تا با راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک و بزرگ جامعه تحت پوشش بتوانند روزی حلال کسب کنند.

وی با اشاره به عملکرد ۹ ماهه واحد اشتغال کمیته امداد شهرستان بندر انزلی گفت: در بخش اشتغال در طول ۹ ماه ۱۱۹ طرح اشتغال ایجاد شده و برای امسال بالغ بر ۵۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال وام اشتغال پرداخت شده است.

موحدی فر افزود: در بخش فرصت‌های شغلی ایجاد شده از طریق اجرای طرح برای ۱۲۲ نفر و در بخش فرصت‌های شغلی ایجاد شده از طریق کاریابی برای ۲۶ نفر اشتغال ایجاد کردیم. همچنین در طول سه سال گذشته ۲۳۰ خانوار خودکفا شده و از مجموعه کمیته امداد شهرستان خارج شدند.

رئیس کمیته امداد شهرستان بندرانزلی درخصوص عملکرد ۹ ماهه صندوق امداد ولایت، افزود: درمجموع به ۲۲۵ نفر در مجموع بیش از ۱۷ میلیارد ریال در قالب تسهیلات حمایتی، اشتغال و خودکفایی، مسکن و ساختمان، تامین شهریه دانشجویان، آموزش و درمان پرداخت صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه توفیقات کمیته امداد شهرستان انزلی با هم‌افزایی همه نیکوکاران و مسئولین شهرستان است، تصریح کرد: از ابتدای امسال در واحد حمایت و مددکاری ۲۴۸ مورد پرداخت وام‌های موردی بالغ بر ۸۶۶ میلیارد ریال انجام شده است.

موحدی فر ادامه داد: در بخش عملکرد ۹ ماهه واحد مشارکت‌های مردمی نیز از ۱۲ هزار و ۷۶۴ صندوق بزرگ، متوسط و کوچک که در سطح شهرستان نصب و یا توزیع شده، بیش از هشت میلیارد و ۱۱۶ میلیون ریال درآمد حاصل از صدقات و بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریال درآمد حاصل از زکات و ۱۶ میلیارد و ۳۶۳ میلیون ریال درآمد حاصل از اکرام و ایتام و همچنین حدود ۳۰ میلیارد ریال درآمد حاصل از کمک‌های مبتنی بر نیاز داشتیم.

وی با اعلام اینکه تعداد فرزندان ایتام تحت پوشش کمیته امداد شهرستان انزلی ۸۷ نفر و تعداد فرزندان محسنین ۲۰۷ نفر هستند، گفت: ۱۹۱۱ نفر حامیان این فرزندان هستند و سرانه دریافتی فرزندان ایتام در شهرستان انزلی ۹ میلیون ریال در ماه بوده که این مبلغ بالاتر از میانگین استانی است همچنین سرانه دریافتی فرزندان محسنین حدود پنج میلیون است.

انتهای پیام