آستارا – ایرنا – سپاه و بسیج اصناف آستارا برای حذف دورهمی شب یلدا ۱۵۰ بسته معیشتی در بین خانوارهای نیازمند توزیع کردند و دفتر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان، فراخوان مسابقه دلنوشته به شهید سردار سلیمانی را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فرمانده سپاه ناحیه آستارا روز شنبه در حین توزیع بسته های حمایتی شب یلدا در سالن ورزشی سپاه این شهرستان گفت: ۱۵۰ بسته به ارزش ۳۵۰ میلیون ریال شامل هندوانه، برنج، روغن و مرغ در بین نیازمندان توزیع شد.    

سرهنگ بهزاد قنبری افزود: پیش از این افزون بر هشت هزار بسته معیشتی خیران در بین نیازمندان توزیع شده و نیروهای بسیج برای توزیع عادلانه بسته ها تلاش می کنند. 

فراخوان مسابقه دلنوشته به شهید سلیمانی

عضو شورای مرکزی کانون های فرهنگی و هنری مساجد آستارا اظهار کرد: مسابقه مجازی دلنوشته به سردار شهید سلیمانی در آستانه سالروز شهادت وی، با همکاری کانون فرهنگی و هنری سیدالشهدا(ع) برگزار می شود.

فرتاش حریری افزود: شهروندان دلنوشته های خود را تا دهم دی ماه به شماره واتساپ ۰۹۳۸۴۹۹۶۹۵۳ ارسال کنند و برگزیدگان تا ۱۵ دی ماه از طریق شبکه های اجتماعی اعلام خواهند شد.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المنهدس از فرماندهان مقاومت، پس از عمری مجاهدت بامداد روز ۱۳ دی ماه سال ۹۸ در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.  

شیوع ویروس کرونا در جهان خسارات جانی و مالی برجا گذاشته و نیکوکاران در کنار دولت به کمک آسیب دیدگان از ویروس شتافته اند و برای قطع زنجیره شیوعبیماری، اغلب آئین ها در فضای مجازی برگزار می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۵۰ کانون فرهنگی و هنری در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۷ شهید را به نظام اسلامی تقدیم کرده است.