ایسنا/گیلان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا از ثبت ۸۸ شکایت شهروندان جهت رهاسازی فاضلاب خانگی به معابر عمومی از سال ۱۳۹۹ تاکنون خبر داد.

دکتر فرید بصیری‌مقدم، در جلسه شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم بندر مرزی آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: فاضلاب، جدی ترین و مهمترین معضل پیش روی شهرستان مرزی بندر آستارا است.

وی با بیان اینکه باید تصمیمات جدی و تاثیرگذار در این زمینه اتخاذ شود، ادامه داد: باید با متخلفین برخورد جدی شود ولی نحوه برخورد با آنها در قانون بسیار ضعیف است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۹ تاکنون ۸۸ شکایت شهروندان جهت رهاسازی فاضلاب خانگی به معابر عمومی ثبت شده است، افزود: از این تعداد ۵۹ مورد در سال ۱۳۹۹ و ۲۹ مورد در سال ۱۴۰۰ است.

بصیری‌مقدم، در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر اینکه در بسیاری از پرونده ها، اشخاص محکوم شده اند، خاطرنشان کرد: متأسفانه وقتی پرونده ها به تجدیدنظر می روند، با جریمه سبک که کارساز نیست، مختومه می شوند.

وی با بیان اینکه در خیابان حکیم نظامی که گران ترین خیابان آستارا است، شاهد هدایت فاضلاب های خانگی به معابر عمومی هستیم، اضافه کرد: باید بدانیم که مسأله فاضلاب، معضلات و خطرات زیست محیطی بسیاری را دارد.

مدیر بهداشت و درمان آستارا در بخش دیگر سخنان خود از تأثیرات مخرب فاضلاب بر آب دریا سخن گفت و تصریح کرد: در همه نمونه گیری ها از دریای خزر آلودگی وجود دارد و متأسفانه منشاء بسیاری از بیماری های عفونی همین موضوع است.

انتهای پیام