رشت – ایرنا – تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در ادامه مسابقات فوتبال لیگ دسته اول کشور هفته آینده میزبان خوشه طلایی ساوه است و تیم شهرداری بندرآستارا نیز در یک بازی خارج از خانه مقابل رایکا بابل قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هفته یازدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور از عصر شنبه هفته آینده چهارم دی ماه آغاز می‌شود که در یکی از دیدارها، ملوان باید در یک دیدار خانگی به مصاف خوشه طلایی ساوه برود.

این دیدار همانند سایر بازیهای خانگی ملوان به دلیل مرمت و بازسازی ورزشگاه تختی بندرانزلی، در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار می‌شود تا ملوانان در رشت پذیرای تیم خوشه طلایی ساوه باشند.

ملوان که هم اینک در صدر جدول رده‌بندی قرار دارد ، برای تداوم صدرنشینی خود، نیازمند پیروزی در این بازی خانگی است تا با کسب هر سه امتیاز این بازی، به صدرنشینی خود در لیگ دسته اول کشور ادامه دهد و همچنان مدعی جدی قهرمانی این فصل باشد.

ملوانان که تاکنون با ارایه بازیهای زیبا ، نتایج قابل قبولی نیز کسب کرده‌اند، در دیدارهای خانگی خود فقط به دنبال پیروزی و کسب هر سه امتیاز هستند که در دیدار برابر خوشه طلایی نیز با این تفکر وارد زمین بازی خواهند شد.

اگر ملوان بتواند برابر خوشه طلایی به برتری برسد، به روند صدرنشینی خود ادامه خواهد داد اما در صورت کسب نتیجه مساوی و یا شکست ، با توجه به نزدیکی امتیاز سایر رقبا ، به طور حتم صدر جدول را از دست خواهد داد و به همین دلیل کسب پیروزی در این بازی، برای تیم ملوان از اهمیت ویژه‌ای برخودار است.

تا پایان هفته دهم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، ملوان بندرانزلی با کسب ۲۰ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم فوتبال خوشه طلایی ساوه نیز با کسب ۱۶ امتیاز در رتبه هفتم جدول رده‌بندی قرار دارد.

مصاف تیمهای شمالی در بابل 

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده استان گیلان نیز در هفته یازدهم این رقابتها در دیداری همزمان باید عصر روز شنبه هفته آینده در یک بازی خارج از خانه در بابل رو در روی رایکا قرار گیرد تا یکی از شهرآوردهای شمال کشور در این لیگ برگزار شود.

شهرداری آستارا که تاکنون نتوانسته همانند فصل گذشته نتایج قابل قوبلی را کسب کند و نمیه دوم جدول رده‌بندی قرار دارد، به فکر کسب امتیاز در این بازی خارج از خانه است تا علاوه بر یپروزی در شهرآورد شمال کشور، وضعیتش را در جدول رده‌بندی بهبود بخشد.

این نماینده گیلان که فصل گذشته با کسب نتایج درخشان در دور رفت موفق به صدرنشینی شده بود، چند هفته‌ای است که طعم پیروزی را نچشیده و در پنج بازی اخیر خود، یک شکست و چهار مساوی کسب کرده تا از تیمهای صدر جدولی فاصله گرفته و به تیمهای قعرنشین نزدیک شود.

به همین دلیل این بازی برای شهرداری آستارا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به طور حتم فرشاد پیوس سرمربی این تیم برای قطع نوار تساوی‌های خود در بابل به مصاف رایکا خواهد رفت تا با پیروزی در این بازی خارج از خانه با دست پر به خانه بازگردند.

از سوی دیگر تیم رایکا نیز که شرایط مناسبی در جدول رده‌بندی ندارد و ۲ پله پایین تر از شهرداری آستارا قرار گرفته، در این دیدار خانگی به طور حتم فقط به کسب سه امتیاز فکر می‌کند تا با پیروزی در این بازی، خود را به بالای جدول نزدیکتر کند.

به همین دلیل شهرآورد شمال کشور و بازی تیمهای رایکا بابل و شهرداری بندرآستارا می‌تواند یکی از دیدارهای جذاب هفته یازدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور قلمداد شود چون هر ۲ تیم برای کسب پیروزی گام به میدان خواهند گذاشت.

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا تا پایان هفته دهم رقابتهای لیگ دسته اول کشور، با کسب ۱۴ امتیاز در مکان یازدهم قرار دارد و رایکا بابل نیز با کسب ۱۱ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم حضور دارند که در یک گروه به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پردازند که تیمهای ملوان و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.