رشت – ایرنا – دومین روز از رقابتهای گروه چهارم لیگ دسته اول بسکتبال قهرمانی باشگاه‌های کشور با برتری تیمهای کاله تهران و سپیدرود در رشت پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در اولین دیدار از روز دوم این رقابتها که غروب پنجشنبه در رشت برگزار شد، تیمهای بسکتبال کاله تهران و عقاب تهران رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت تیم کاله با نتیجه ۶۹ بر ۶۰ برابر حریف خود به برتری دست یافت تا دومین پیروزی متوالی خود را کسب کند.

همچنین در آخرین بازی از روز دوم این رقابتها نیز تیمهای بسکتبال سپیدرود رشت و خانه بسکتبال خراسان رضوی به مصاف هم رفتند که در نهایت سپیدرود در یک بازی برتر با نتیجه ۶۱ بر ۴۴ حریف خود را شکست داد تا این تیم نیز دومین پیروزی خود را در این مسابقات کسب کند.

گروه چهارم رقابتهای بسکتبال لیگ دسته اول مردان کشور که از روز گذشته با حضور تیمهای سپیدرود رشتف کاله تهران ، عقاب تهران و خانه بسکتبال خراسان رضوی در سالن اختصاصی بسکتبال مجموعه ورزشی ۶ هزارنفره شهدای رشت آغاز شده ، به مدت سه روز ادامه می یابد.

در جدول رده بندی این گروه نیز، تیمهای بسکتبال کاله تهران و سپیدرود رشت با ۲ پیروزی متوالی و به دلیل تفاضل گل، به ترتیب در رتبه‌های اول و دوم جدول قرار دارند.

رقابتهای بسکتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور در ۲ منطقه شمال و جنوب برگزار می‌شود که تیمهای حاضر در این دوره از مسابقات در هر منطقه، در هشت گروه قرار دارند که تیمهای سپیدورد رشت، ملوان بندرانزلی و داماش نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.

تیم بسکتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در این دوره از رقابتها در گروه پنجم این مسابقات با تیمهای بانی‌نو تهران، توفارقان آذرشهر و خانه بسکتبال اردبیل همگروه شد.

همچنین تیم بسکتبال داماش گیلان دیگر نماینده این استان نیز طبق قرعه کشی انجام شده در گروه ششم این رقابتها با تیمهای شیمیدر قم، شکلّی تهران و خانه بسکتبال قزوین همگروه است.

تیمهای منطقه شمال که نمایندگان گیلان نیز در آن حضور دارند، در هشت گروه چهار تیمی تقسیم شده و به صورت رفت و برگشت ‌بازیهای این مرحله را انجام می‌دهند و در نهایت تیمهای برتر هر گروه به مرحله دوم راه خواهند یافت.