رشت – ایرنا – تیم بسکتبال سپیدرود رشت عصر چهارشنبه با برتری برابر عقاب تهران، رقابتهای لیگ دسته اول کشور را با پیروزی آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، گروه چهارم مسابقات بسکتبال لیگ دسته اول مردان کشور از غروب چهارشنبه به میزبانی تیم سپیدرود در سالن ۶ هزار نفره شهدای رشت و با حضور تیمهای سپیدرود رشت، خانه بسکتبال خراسان رضوی، عقاب تهران و کاله تهران آغاز شد.

در نخستین روز این رقابتها، تیمهای بسکتبال سپیدرود رشت و عقاب تهران رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت سپیدرودی‌ها در یک بازی نزدیک با نتیجه ۶۰ بر ۵۶ برابر حریف خود به پیروزی رسیدند تا اولین گام را در این مسابقات محکم بردارند.

مربیگری تیم بسکتبال سپیدرود رست برعهده شهریار کریمی و سرپرستی تیم نیز برعهده بهنام شاد بود که عرفان کدیور، علیرضا روانبخش، امیرحسین اوجی، محمدرسول دیانی، امیر دهقان، طاها قهرمانی، علی رضا بیابانی، عرفان اسماعیل زاده، فرزام عفت دوست، کوروش جهانگیری، حمیدرضا ایمانی، امیرحسین کریمی به عنوان بازیکن در این تیم حضور داشتند.

همچنین در دیگر بازی برگزار شده از روز اول رقابتهای گره چهارم لیگ دسته اول بسکتبال مردان کشور، تیمهای کاله تهران و خانه بسکتبال خراسان رضوی رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت کاله تهران در یک بازی برتر و یکطرفه با نتیجه ۸۲ بر ۲۸ حریف خود را شکست داد.

گروه چهارم رقابتهای بسکتبال لیگ دسته اول مردان کشور به مدت سه روز در سالن اختصاصی بسکتبال مجموعه ورزشی ۶ هزارنفره شهدای رشت ادامه می‌یابد که در نهایت ۲ تیم برتر این گروه، به مرحله بعدی این مسابقات صعود می‌کنند.

رقابتهای بسکتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور در ۲ منطقه شمال و جنوب برگزار می‌شود که تیمهای حاضر در این دوره از مسابقات در هر منطقه، در هشت گروه قرار دارند که تیمهای سپیدورد رشت، ملوان بندرانزلی و داماش نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.

تیم بسکتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در این دوره از رقابتها در گروه پنجم این مسابقات با تیمهای بانی‌نو تهران، توفارقان آذرشهر و خانه بسکتبال اردبیل همگروه شد.

همچنین تیم بسکتبال داماش گیلان دیگر نماینده این استان نیز طبق قرعه کشی انجام شده در گروه ششم این رقابتها با تیمهای شیمیدر قم، شکلّی تهران و خانه بسکتبال قزوین همگروه است.

تیمهای منطقه شمال که نمایندگان گیلان نیز در آن حضور دارند، در هشت گروه چهار تیمی تقسیم شده و به صورت رفت و برگشت ‌بازیهای این مرحله را انجام می‌دهند و در نهایت تیمهای برتر هر گروه به مرحله دوم راه خواهند یافت.