ایسنا/گیلان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان از اعزام ۱۲ تیم اطفای حریق به ارتفاعات صعب العبور سیاهکل خبر داد و خاطرنشان کرد: درختان خشک و پوشیده و خار و خاشاک روی زمین بیشتر طعمه حریق می شوند و آتش سوزی تنه و تاج نداریم.

سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به صدور هشدار نارنجی مبنی بر وزش باد گرم شدید و افزایش دما در استان گیلان، اظهار کرد: کلیه نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان و عوامل امدادی و بسیجی و همیاران طبیعت از روز شنبه در حال پایش عرصه ها هستند.

وی با بیان اینکه دو شهرستان سیاهکل و رودبار از روز شنبه تاکنون با حریق جنگل ها مواجه شدند، تصریح کرد: خوشبختانه آتش سوزی ها سطحی بوده و در حال مهار است، اما وزش شدید باد گرم احتمال شعله ور شدن مجدد آتش را بالا می برد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، مازیان و قلک رودبار و اشکراب سیاهکل را گرفتار حریق دانست و یادآور شد: آتش سوزی در حدود ۹ هکتار از عرصه های جنگلی رودبار اطفا شده، اما نیروها همچنان در منطقه برای لکه گیری حضور دارند.

قربانی لرد، از اعزام ۱۲ تیم اطفای حریق به ارتفاعات صعب العبور سیاهکل خبر داد و خاطرنشان کرد: درختان خشک و پوشیده و خار و خاشاک روی زمین بیشتر طعمه حریق می شوند و آتش سوزی تنه و تاج نداریم.

وی با بیان اینکه زمین هنوز خیس است و حریق زیر سطحی نداریم، عنوان کرد: آتش سوزی بیشتر سطحی و جزیره ای بوده نیروهای حفاظتی و بسیجی و هلاب احمر با استفاده از دمنده و آتش کوب و آتش بر و بیل و چنگک در حال جلوگیری از پیش روی حریق هستند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، از حضور نیروهای حفاظتی و پرسنل منابع طبیعی شهرستان های همجوار در سیاهکل خبر داد و اضافه کرد: با وجود سختی راه و گرمای هوا، نیروها آتش را محاصره کردند و تا روز چهارشنبه در منطقه آماده باش هستند.

انتهای پیام