ایسنا/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، در پاسخ به این سوال که «آیا تزریق دو دوز واکسن کرونا مصونیت ایجاد می کند؟»، افزود: کرونا سویه های مختلف دارد و واکنش بدن هر فرد به این ویروس متفاوت است لذا تزریق دوز سوم جهت بهبود و افزایش ایمنی از اهمیت زیادی برخوردار است.

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۶۸هزار نفر از افراد ۴۰ سال به بالای استان گیلان دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند، گفت: کادر بهداشت و درمان، جانبازان ۵۰ درصد به بالا و شیمیایی و ساکنین آسایشگاه های سالمندان و معلولین گروه های پر خطر هستند و لذا آمادگی تزریق دوز سوم برای این افراد وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا تزریق دو دوز واکسن کرونا مصونیت ایجاد می کند؟»، افزود: کرونا سویه های مختلف دارد و واکنش بدن هر فرد به این ویروس متفاوت است لذا تزریق دوز سوم جهت بهبود و افزایش ایمنی از اهمیت زیادی برخوردار است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تزریق دوز سوم یا تقویتی در افراد دریافت کننده دو دوز قبلی به ایمنی و محافظت طولانی مدت کمک می کند، گفت: همچنین در صورت ابتلا به کرونا شدت بیماری و میزان بستری به نحو چشمگیری کاهش می یابد.

مهرابیان، شهرستان رودبار را زرد و سایر شهرستان های گیلان را آبی دانست و خاطرنشان کرد: افراد واجد شرایط بالای ۴۰ سال در اولین فرصت به مراکز واک مراجعه کنند و دوز سوم را بزنند؛ همچنین افراد باقی مانده برای تزریق دوزهای اول و دوم نیز اقدام کنند.

وی از واکسیناسیون ۹۳.۷ درصدی گیلانی ها در نوبت اول و ۸۴.۴ درصدی در نوبت دوم خبر داد و یادآور شد: با مشارکت خوب مردم در واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی، امیدواریم به زودی میزان بستری و مرگ و میرها به صفر برسد و روزهای خوبی را سپری کنیم.

انتهای پیام