ایسنا/گیلان استاندار گیلان، با اشاره به قرار گرفتن ۱۶ شهرستان استان در وضعیت آبی کرونایی، بر لزوم پیگیری جدی تزریق دور سوم واکسن و نیز کنترل مرزهای استان برای مقابله با شیوع سویه جدید ویروس تأکید کرد.

اسدالله عباسی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)، از ایثارگری پزشکان و کادر درمان طی دو سال اخیر تقدیر کرد و افزود: به سبب اقدامات موثر در مقابله با کرونا، امروز شاهد آبی شدن ۱۶ شهرستان استان هستیم و امیدواریم شهرستان رودبار نیز بزودی آبی شود.

وی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده پنجاه درصدی از ظرفیت اماکن عمومی بیان کرد: نباید با عادی انگاری نسبت به این ویروس، شاهد موج دیگری از کرونا باشیم.

استاندار گیلان، از صداوسیمای مرکز استان و رسانه‌ها خواست به تنویر افکار عمومی درخصوص ضرورت تزریق دوز سوم واکسن به ویژه در گروه های پرخطر بپردازند.

عباسی، با اشاره به جایگاه ممتاز گیلان در واکسیناسیون دوزهای اول و دوم، بر لزوم واکسیناسیون دوز سوم با همان همت جهادی دوره های پیش تاکید و اضافه کرد: خوشبختانه ایران هیچ کمبودی در تامین واکسن ندارد و این مهم، نشانگر توجه و تلاش دولت و مسئولان به سلامت مردم است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع سویه اُمیکرون در کشورهای همسایه، باید نسبت به کنترل مرزها، گرفتن تست از مسافران ورودی و قرنطینه مبتلایان در صورت مشاهده، اقدام کرد.

استاندار گیلان، به فعالیت واحدهای آموزشی استان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز اشاره و تصریح کرد: نظارت بر رعایت اصول بهداشتی همواره مورد توجه بازرسان و دستگاه های متولی امر باشد و درصورت مشاهده تخلف، گزارش آن به دبیرخانه ستاد مدیریت کرونای استان ارسال شود.

وی با اشاره به اینکه مردم فرهیخته گیلان به سبب پیشینه غنی فرهنگی نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی اهتمام دارند، افزود: اجرای دقیق طرح مدیریت هوشمند کرونا که در راستای حفظ سلامت عمومی است، باید مورد توجه دستگاه های اجرایی باشد.

عباسی اظهار کرد: دولت درخصوص اعتبارات آموزش و پرورش و رتبه بندی فرهنگیان توجه ویژه ای داشته و بر اساس برنامه ششم توسعه به حل دغدغه معلمان پرداخته از این‌رو معلمان با خاطری آسوده به تدریس می پردازند و امیدواریم این امر به ارتقای آموزش بیانجامد.

انتهای پیام