ایسنا/گیلان رییس شورای شهر رشت گفت: انتظار داریم هر چه سریعتر دبیرخانه شهر خلاق خوراک رشت تشکیل شود.

محمدحسین واثق کارگرنیا در هفدهمین جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه داشتن عنوان شهر خلاق برای رشت موجب افتخار مردم گیلان است، افزود: امیدواریم با استفاده از این برند برای رشت آوردهای اقتصادی بیشتری برای مردم کسب شود.

وی ادامه داد: اغلب شهرهایی که از یونسکو توانسته اند این عنوان را کسب کنند از رشت خیلی جلوتر هستند و باید عقب ماندگی ها در این زمنیه جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم هر چه سریعتر دبیرخانه شهر خلاق خوراک رشت توسط روابط عمومی و بین الملل شهرداری رشت تشکیل شود.

رییس شورای شهر رشت تصریح کرد: برای معرفی رشت به دنیا نباید اجرای برنامه ها و برنامه ریزی ها فقط در روز رشت خلاصه شود. باید شانیت شهر رشت و جایگاه واقعی این شهر را  حفظ کنیم و هرروز در جهت رفع مشکلات آن گامهای موثرتری برداریم.

وی با اشاره به گرامیداشت ۲۶ آذر روز حمل و نقل گفت: هر چقدر در بخش حمل و نقل تلاش کنیم نفع آن به مردم و توسعه شهر بر می گردد. رشت در حوزه حمل و نقلی مشکلات زیادی از سالهای دور دارد.

کارگرنیا گفت: در حمل و تقل عمومی رشت از خیلی از شهرهای کشور عقب ماندگی دارد و این وضعیت مشکلاتی را برای مردم و  کسبه ایجاد کرده است. برای ایجاد حمل و تقل ریلی شهری نیاز به کمک مسئولین کشوری و نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی داریم.

انتهای پیام