آستارا – ایرنا – رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آستارا از آغاز زیرسازی و آماده‌سازی راه روستاهای خان‌حیاطی و شیری‌حیاطی برای عملیات آسفالت، در قالب طرح ابرار " اقدام برای روستاهای اولویت‌دار" خبر داد.

رمضان دانش روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: طرح ابرار در روستاهای خارج از طرح هادی اجرا می شود و به طول یک و نیم کیلومتر در روستاهای خان حیاطی و شیری حیاطی بخش لوندویل آغاز شده و توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای زیرسازی و بعد با امکانات پیمانکار آسفالت می شود.

وی بیان کرد: طول راه های روستایی این شهرستان ۱۶۰ کیلومتر است و  ۱۴۰ کیلومتر آسفالت شده و ۲۰ کیلومتر خاکی است و ۱۵ کیلومتر از مسیرهای خاکی در محدوده طرح هادی و پنج کیلومتر خارج از طرح هادی است.

وی ادامه داد: طرح ابرار دولت تدبیر و امید برای زدودن غبار محرومیت از روستاهاست و در کاهش محرومیت، پیشگیری از مهاجرت به شهرها و مهاجرت معکوس به روستاها بسیار موثر است.

دانش از بخشداران خواست در تکمیل پل ها، زیرسازی راه ها و نگهداری از آنها با اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای همکاری کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شمال غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و دارای ۲۵ کیلومتر راه اصلی، ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۵ کیلومتر بزرگراه است.