رشت – ایرنا – تیم فوتبال ملوان بندرانزلی سه شنبه گذشته در ادامه مسابقات لیگ دسته اول کشور با تساوی مقابل خیبرخرم‎‌آباد صدرنشین جدول شد در حالی که شهرداری آستارا دیگر نماینده گیلانی با چهارمین مساوی متوالی خود با یک پله سقوط در رده دهم جدول ایستاد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، هفته دهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور عصر سه‌شنبه هفته جاری برگزار شد که در نهایت نمایندگان گیلان برابر حریفان خود به نتیجه مساوی دست یافتند تا سریال کسب نتایج مساوی آنان ادامه یابد.

در جریان رقابتهای این هفته، تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا در یک دیدار خانگی مقابل تیم آرمان گهر سیرجان به نتیجه مساوی دست یافت و تیم فوتبال ملوان نیز در یک بازی خارج از خانه مقابل تیم خیبرخرم‌آباد به نتیجه مساوی یک بر یک رضایت داد.

چهارمین مساوی متوالی شهرداری آستارا

شهرداری آستارا که چند هفته‌ای است روی نوار مساوی گام برمی دارد در هفته دهم این رقابتها و در یک دیدار خانگی برابر آرمان گهر سیرجان صف‌آرایی کرد که این بازی نیز با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یافت تا چهارمین مساوی متوالی شهرداری آستارا رقم زده شود.

البته این مسابقه با سایر دیدارهای شهرداری آستارا تفاوت داشت زیرا آنان برای نخستین بار در بازیهای خانگی خود در ورزشگاه وحدت بندرآستارا به میدان رفتند که پیش از این بازیهای خانگی شهرداری بندرآستارا به دلیل مرمت و بازسازی این ورزشگاه در رشت و در ورزشگاه سردارجنگل برگزار می‌شد.

با این وجود تیم شهرداری آستارا نتوانست از فرصت میزبانی در خانه بهره لازم را ببرد و در اولین دیداری که در ورزشگاه خانگی خود برگزار کرد، به نتیجه مساوی رضایت داد تا فقط با یک امتیاز از این بازی بدون تغییر در جایگاه دهم جدول متقف بماند.

شهرداری آستارا که فصل گذشته عنوان نخست دور رفت رقابتهای لیگ دسته اول را کسب کرده بود، در رقابتهای دور رفت فصل جاری موفق نشد بازیهای درخشان فصل گذشته خود را تکرار کند و با کسب مساوی‌های زیاد، در میانه دوم جدول رده‌بندی قرار دارد.

از سوی دیگر با وجود اینکه به طور معمول نمایندگان فوتبال گیلان در دور برگشت به دلیل مشکلات مالی دچار حاشیه و بحران می‌شوند، مسئولان باشگاه شهرداری آستارا باید چاره‌ای بیاندیشند که از یک سو این تیم در ادامه دور رفت نتایج خوبی را کسب کند و از سوی دیگر گرفتار گردابهای دور برگشت نشود.

شهرداری آستارا فصل گذشته و در دور برگشت با بحران شدیدی مواجه شد که حاصل آن، سقوط از صدر جدول به رتبه پانزدهم جدول رده‌بندی بود و گرچه این تیم توانست سهمیه خود را در لیگ حفظ کند اما امتیازات مناسب دور رفت مانع از سقوطش شد.

با این وجود هواداران شهرداری آستارا انتظار دارند که این تیم حداقل در دیدارهای خانگی خود به پیروزی برسد تا با کسب کامل امتیازات بازیهای خانگی، وضعیت خود را در جدول رده‌بندی بهبود بخشد و یکی از مدعیان لیگ باشد.

تساوی صدرنشینی و سایه سنگین تعقیب رقبا

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان نیز طی هفته دهم رقابتهای لیگ دسته یک دیروز در یک بازی حساس و خارج از خانه رو در روی تیم خیبر خرم‌آباد قرار گرفت که در نهایت این بازی با نتیجه مساوی ۱ بر ۱ خاتمه یافت. 

البته با توجه به شکست تیم قشقایی شیراز که به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به ملوان در صدر جدول قرار داشت، ملوانان با همین نتیجه مساوی و کسب یک امتیاز، در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفتند تا دوباره این مکان را بازپس بگیرند. البته فاصله رقیب ملوان یعنی شقایی شیراز با این تیم تنها یک امتیاز است و آرمان گوهر و استقبال خوزستان هرکدام با ۱۸ امتیاز تعقیب کنندگان اصلی صدر جدول هستند که فرصت کوچک ترین اشتباه را نیز از ملوان میگیرد. 

ملوانان که در رقابتهای فصل جاری بازیهای بهتری را به نمایش گذاشته‌اند و تاکنون نیز نتایج قابل قبولی را کسب کردند و هم اینک در صدر جدول قرار دارند، اما این تیم نیز با کسب نتیجه مساوی برابر خیبر خرم‌آباد، به سومین مساوی متوالی خود دست یافت.

نمایندگان گیلان در لیگ دسته اول کشور، طی سه هفته متوالی برابر حریفان خود به نتیجه مساوی دست یافتند و اگرچه متحمل شکست نشدند اما رنگ پیروزی را نیز در این سه هفته ندیده که این امر باعث شده تا تیمهای ملوان و شهرداری آستارا امتیازات زیادی را از دست دهند.

تا پایان هفته دهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور، ملوان بندرانزلی با کسب ۲۰ امتیاز در صدر جدول قرار دارد، تیم شهرداری بندر آستارا نیز با کسب ۱۴ امتیاز در مکان دهم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پردازند که ملوان و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.