آستارا – ایرنا – فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف ۳۶ تن میگو و یک تن ماهی قاچاق و فاقد مجوز حمل خبر داد و اداره کل گمرک این شهرستان ۱۰۰ بسته حمایتی را در بین نیازمندان توزیع کرد.

فرمانده نیروی انتظامی روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی مستقر در اداره کل گمرک این شهرستان روز گذشته در بازرسی از کامیون ها میگوهای قاچاق را کشف، محموله را به اداره کل گمرک تحویل و ۲ راننده ۳۹ و ۴۰ ساله را به دادگاه معرفی کردند.

سرهنگ محمد نمازی افزود: میگوها ۴۰ میلیارد ریال ارزش داشت و از مبدا استان بوشهر به مقصد روسیه بارگیری شده بود و ماموران انتظامی، روز گذشته نیز از یک دستگاه نیسان در ایست بازرسی قلعه محور آستارا – اردبیل، یک تن ماهی گرمابی و سردابی به ارزش ۶۴۰ میلیون ریال را کشف و به شبکه دامپزشکی تحویل دادند و یک متهم ۲۵ ساله دستگیر شد.

وی ادامه داد: روز گذشته در محور آستارا-اردبیل در بازرسی از یک خودرو سمند، ۸۰ قطعه انواع پرنده زینتی قاچاق و فاقد مجوز حمل نیز کشف شد و پرنده ها که ۵۵۰ میلیون ریال ارزش داشتند به اداره حفاظت محیط زیست آستارا تحویل داده شدند و یک متهم ۵۰ ساله دستگیر و به دادگاه معرفی شد.

توزیع ۱۰۰ بسته حمایتی از سوی اداره کل گمرک آستارا

مدیرکل گمرک آستارا از توزیع ۱۰۰ بسته حمایتی به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال به نیازمندان، در قالب طرح مواسات و کمک مومنانه خبر داد.

کریم رسولی روز جمعه در حین توزیع بسته های غذایی در حسینیه گمرک آستارا گفت: خانوارهای نیازمند و آسیب دیده از کرونا از این حمایت ها بهره مند می شوند و این رزمایش با مشارکت گمرک، سپاه و خیران اجرا می شود.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا هم گفت: هر بسته حمایتی شامل برنج، مرغ، روغن، حبوبات، رب گوجه و ماکارونی است و پیش از این با همکاری خیران، هشت هزار بسته مواد غذایی به خانوارهای نیازمند توزیع شده است.

سرهنگ بهزاد قنبری افزود: در طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا از ابتدای آذرماه ۵۲ هزار و ۶۲۰ نفر به صورت خانه به خانه غربالگری و ۱۷۲ نفر مشکوک به کرونا شناسایی شده اند و ابتلای ۱۲ نفر قطعی شده و در قرنطینه هستند.

ویروس کرونا در همه کشورها خسارات مالی و جانی به جا گذاشته و در کشور ما علاوه بر مساعدت های دولت برای کاهش آلام آسیب دیدگان و نیازمندان، کمک های مردمی در قالب طرح های مواسات توزیع می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.