ایسنا/گیلان از اول تا ۱۱ آذرماه سالجاری، نیز با اعلام وضعیت نارنجی در شهرستان آستارا، محدودیت‌هایی به منظور کنترل روند رشد بیماری کرونا همزمان با سراسر کشور نیز در این بندر مرزی به اجرا درآمد که در پی آن محدودیت ها شامل تعطیلی واحدهای آموزشی، باشگاه های ورزشی و برخی از اماکن دیگر شد.

وضعیت نارنجی در این شهرستان از روز سه شنبه (۱۱ آذرماه) به وضعیت قرمز تغییر کرد که در پی آن بازاریان و اصناف مشمول اعمال شدیدتر محدودیت های دو هفته ای شدند.

بنابر تصمیم گیری های جدید ستاد کرونا، این محدودیت ها پس از پایان ۱۴ روز بی نتیجه مانده و تعطیلی صنوف وارد سومین هفته شده است.

تصمیم فوق در حالی اتخاذ شد که بالغ بر ۱۵۰۰ کسبه بازار بزرگ ساحلی و همچنین حدود ۳۵۰۰ هزار صنف مشمول این طرح در سطح شهرستان با وجود مشکلات اقتصادی فراوان از آغاز فروردین ۱۳۹۹ تا روزهای پایانی همان ماه، محل کسب خود را تعطیل کرده بودند که در پی این اقدام، رقم ابتلا به این ویروس در این شهرستان برای هفته ها پس از آن به رقم صفر رسید.

حال برای بار دوم در سال جاری، اصناف این شهر مشمول طرح محدودیت‌ها شده‌اند و به همین دلیل اماکن کسب خود را به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآورده اند، ولی مشکلاتی از قبیل چک های برگشتی، عدم تعویق در پرداخت سررسید اقساط تسهیلات و بیمه بیکاری نیز آنها را در وضعیت معیشتی اسف باری قرار داده است که باید در اسرع وقت تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

عکس : رامین بشرویه

انتهای پیام