رشت – ایرنا – در ادامه مسابقات فوتبال لیگ دسته اول کشور، تیم شهرداری آستارا در خانه اما ملوان در یک بازی خارج از خانه در خرم‌آباد رو در روی حریف خود قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هفته دهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، از عصر سه‌شنبه (فردا) آغاز می‌شود که تیم شهرداری آستارا در یک بازی خانگی باید رو در روی تیم آرمان گهر سیرجان قرار گیرد.

شهرداری آستارا که تاکنون به دلیل مرمت و بازسازی ورزشگاه وحدت این شهر، بازیهای خانگی خود را در ورزشگاه سردار جنگل رشت انجام می‌داد، با اتمام کار بازسازی این ورزشگاه، بازی مقابل آرمان گهر در ورزشگاه وحدت بندر آستارا انجام می‌شود.

با این وجود این تیم اولین بازی خانگی خود را در ورزشگاه شهرش انجام می‌دهد تا در ورزشگاه وحدت بندر آستارا میزبان تیم آرمان گهر سیرجان باشد و با توجه به این امر، سایر بازهای خانگی این تیم نیز در این ورزشگاه برگزار می‌شود تا تیم شهرداری آستارا مجبور نباشد برای برگزاری بازیهای خانگی خود به رشت سفر کند.

البته این دیدار برای شهرداری آستارا بسیار حائز اهمیت است چون این تیم برای اولین بار در رقابتهای فصل جاری در ورزشگاه وحدت آستارا به میدان می‌رود و از سوی دیگر با یکی از تیمهای قدرتمند حال حاضر لیگ دسته اول باید به رقابت بپردازد.

به همین دلیل بازی تیمهای شهرداری آستارا و آرمان گهر سیرجان یکی از دیدارهای مهم هفته دهم لیگ دسته اول تلقی می‌شود چون تیم شهرداری آستارا در صورت کسب پیروزی می‌تواند خود را به تیمهای صدرجدولی نزدیک کند و از سوی دیگر تیمهای صدرجدولی به خصوص ملوان انتظار دارند که شهرداری آستارا مقابل آرمان گهر پیروز شود تا فاصله آنان با آرمان گهر بیشتر شود.

از سوی دیگر تیم آرمان گهر نیز در این دیدار به فکر کسب سه امتیاز است تا با پیروزی خارج از خانه مقابل شهرداری آستارا، فاصله خود را با ۲ تیم صدر جدولی کاهش داده و حتی خود در پایان هفته دهم، صدرنشین رقابتهای لیگ دسته اول شود.

هم اینک و تا پایان هفته نهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور، تیم آرمان گهر سیرجان با کسب ۱۷ امتیاز در مکان سوم جدول رده‌بندی قرار دارد و شهرداری بندرآستارا نیز با کسب ۱۳ امتیاز در رتبه دهم جدول قرار گرفته است.

ملوان برای تداوم صدرنشینی نیازمند پیروزی است

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در رقابتهای لیگ دسته اول کشور، در هفته دهم این رقابتها باید در دیداری خارج از خانه مقابل تیم خیبر خرم‌آباد قرار گیرد که این دیدار نیز بسیار سخت و حساس است.

ملوانان که به همراه تیم قشقایی شیراز در صدر جدول رده‌بندی قرار دارند، برای حفظ صدرنشینی خود نیازمند کسب پیروزی در این بازی خارج از خانه هستند تا با تصاحب هر سه امتیاز این دیدار، به روند صعودی خود ادامه داده و پس از کسب ۲ مساوی، به پیروزی برسند.

همچنین تیم خیبر خرم‌آباد نیز در این بازی خانگی چشم به هر سه امتیاز این دیدار دوخته تا با غلبه برابر تیم ملوان بندرانزلی ، به تیمهای صدرنشین اضافه شود و فاصله خود را با تیمهای میانه جدول افزایش دهد که به همین دلیل این دیدار نیز یکی از مسابقات مهم هفته دهم بشمار می‌رود.

تا پایان هفته نهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور، ملوان بندرانزلی با کسب ۱۹ امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به قشقایی شیراز در مکان دوم جدول قرار دارد و تیم خیبر خرم‌آباد نیز با کسب ۱۵ امتیاز در مکان چهارم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

در  رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پردازند که ملوان و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.