رشت- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: فعالان صنایع خلاق در دومین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان معرفی می شوند.

رضا ثقتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جشنواره یادشده همزمان با هفتمین دوره جایزه ملی فیروزه برگزار می شود و مهلت ارسال آثار تا ۲۴ دی ماه است.
وی خاطرنشان کرد: ترویج،تولید و مصرف کالاها و محصولات فرهنگی ایرانی اسلامی با نگاه ویژه به محصولات فرهنگی اقوام ایرانی و تشویق تولیدکنندگان به تولید کالاهای فرهنگی با اولویت ها و نیازهای کشور از بارزترین اهداف جشنواره است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان عنوان کرد:همچنین،ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری در حوزه صنایع خلاق ،زمینه سازی به منظور هم افزایی شرکت کنندگان صنایع خلاق،رونق بازار مصرف کالاهای فرهنگی داخل کشور، پشتیبانی و حمایت از محصولات فرهنگی تولید شده در استانها و مطرح کردن آن در سطح ملی و بین‌المللی و ایجاد دغدغه فرهنگی میان خانواده ها و افزایش مصرف آثار و تولیدات فرهنگی ایرانی و اسلامی از دیگر اهداف جشنواره مذکور است.
ثقتی بیان کرد:محصولات فرهنگی اقلامی از قبیل سازهای بومی، کارهای چوبی، سوزن دوزی، سفال، رشتی دوزی ،زیور آلات، حصیربافی، نگارگری و تذهیب، عروسک سازی را شامل می شوند.
۲۸ دی ماه تا دوم بهمن ماه زمان برگزاری دومین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی گیلان است و مخاطبان می توانند برای کسب آگاهی بیشتر از نحوه برگزاری جشنواره به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مراجعه نمایند.