ایسنا/گیلان رئیس اداره منابع طبیعی آستانه اشرفیه، از توقیف دو دستگاه خودروی نیسان حامل چوب آلات قاچاق جنگلی و یک دستگاه تراکتور حامل چوب آلات غیر مجاز جنگلی خبر داد.

مهرداد کهنسال در گفت وگو با ایسنا، از کشف چوب آلات جنگلی قاچاق خبر داد و اظهار کرد: در اجرای دستورالعمل تشدید اقدامات حفاظتی، یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستانه اشرفیه، دو دستگاه خودروی نیسان حامل چوب آلات قاچاق جنگلی و یک دستگاه تراکتور حامل چوب آلات غیر مجاز جنگلی را توقیف کرد.

وی با اشاره به اینکه چوب آلات بازداشتی از گونه توسکا و سفیدپلت است، افزود: پرونده تخلف برای متخلفین تنظیم و خودروهای حامل چوب آلات قاچاق ‌با هماهنگی مقام قضایی به پارکینگ منتقل شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزدای شهرستان آستانه اشرفیه، با بیان اینکه با تلاش ماموران حفاظتی این اداره یک محموله چوب آلات غیرمجاز جنگلی نیز کشف و ضبط شده است، گفت: ماموران حفاظتی این اداره طی گشت زنی و مراقبت شبانه روزی از محورها و خطوط مواصلاتی شهرستان آستانه اشرفیه تعداد ۱۱۰ اصله فراورده چوبی جنگلی غیرمجاز به حجم ۹.۶۸ مترمکعب را در این شهرستان کشف و ضبط و متخلفین را با تشکیل پرونده به محاکم قضایی معرفی کردند.

کهنسال، شهرستان آستانه اشرفیه را دارای ۱۱ هزار هکتار جنگل و اراضی ساحلی، ۹۸۰ هکتار استخر مشجر و ۶۰۰ هکتار اراضی موات دانست و خاطرنشان کرد: بهره برداری چوب آلات جنگلی در محدوده اراضی مردم(مستثنیات) دارای قوانین و دستورالعمل های خاصی است که مالکین می بایست مجوزهای لازم را از ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها اخذ کنند.

وی همچنین از کشف و ضبط چوب آلات قاچاق از گونه های جنگلی غیر مجاز همچون سفیدپلت، توسکا، گردو و اوجا خبر داد و یادآور شد: ارزش مجموع محموله چوب قاچاق مکشوفه حدود پنج میلیون تومان است.

انتهای پیام