ایسنا/گیلان سپرست کانون پرورش فکری گیلان از برگزاری ویژه‌برنامه‌های هفته پژوهش این مجموعه از ۲۵ لغایت ۳۰ آذرماه خبر داد و گفت: شعار این هفته «از مسئله شناسی تا معرفت شناسی» است.

سیدجلیل میرعظیمی در جمع خبرنگاران از ویژه برنامه های هفته پژوهش خبر داد و اظهار کرد: «از مسئله‌شناسی تا معرفت‌شناسی» شعار سیزدهمین ویژه‌برنامه هفته پژوهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان است.

سرپرست کانون پرورش فکری گیلان درهمین‌حال، به گستره‌ اجرای فعالیت‌های هفته پژوهش اشاره و ضمن تاکید بر برگزاری هم‌زمان فعالیت‌های حضوری و مجازی عنوان ‌کرد: بهره‌گیری از تمامی فرصت‌ها در مرکز استان و مراکز فرهنگی هنری و درعین‌حال، همراه‌سازی دستگاه‌های فعال این حوزه، در دستورکارقراردارد.

وی در این میان با خاطرنشان‌کردن اهداف کانون در برگزاری این ویژه‌برنامه‌ها و تاکید بر ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه و جستجوگری در میان مخاطبان و تشویق و حمایت از پژوهش‌گران عنوان کرد: فعالیت‌های پژوهش‌محور، از اولویت‌های کانون پرورش فکری است و هفته پژوهش فرصتی برای مرور فعالیت‌های پیشین و ترسیم چشم‌انداز برنامه‌های مجموعه در این حوزه محسوب‌می‌شود.

میرعظیمی ادامه صحبت‌های خود را به تبیین مهم‌ترین فعالیت‌های هفته پژوهش کانون گیلان اختصاص‌داد و برگزاری نشست‌های آموزشی با حضور پژوهش‌گران و صاحب‌نظران این عرصه و همراه‌سازی کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها را از جمله این برنامه‌ها اعلام‌کرد.

وی افزود: تجلیل از مربیان و اعضای پژوهش‌گر، برگزاری کارگاه‌های تخصصی در فضای مجازی و شرکت کارکنان این مجموعه در دوره‌های آموزش مجازی از دیگر فعالیت‌های هفته پژوهش است.

سرپرست کانون گیلان، برگزاری ویژه‌برنامه‌های مشترک با دستگاه‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد، بازدید مربیان و اعضا از مراکز علمی‌تحقیقی و اجرای فعالیت‌های پژوهشی مربیان در کارگاه‌های عمومی برخط را خاطرنشان‌کرد و گفت: این ویژه‌برنامه‌ها از ۲۵ لغایت ۳۰ آذر سال ۱۴۰۰ برگزار ‌می‌شود.

وی همچنین اشاره‌ای به روند فعالیت‌های پژوهشی کانون گیلان داشت و خاطرنشان کرد: طی سال ۱۴۰۰ افزون بر فعالیت‌های پژوهش‌محور در مراکز فرهنگی هنری، بیش از ۳۰ اثر پژوهشی مربیان و اعضا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمینه «اقدام‌پژوهی»، «پایان‌نامه»، «تحلیل محتوا»، «مقاله و جستار» به دبیرخانه استانی رسید و پس از داوری، هفت اثر مربیان و ۹ اثر پژوهشی اعضا برای رقابت با آثار پژوهشی پژوهش‌گران کانون‌ کشور به تهران ارسال شد.

انتهای پیام