ایسنا/گیلان رئیس شورای شهر رشت گفت: پل های عابر برای حفظ جان مردم و تسهیل در ترافیک بنا شده اند و نباید جای اسکان معتادان باشد.

محمدحسین واثق کارگرنیا امروز در صحن شورای اسلامی رشت با بیان اینکه با چالش های مختلفی برای خدمات رسانی به شهر و مردم رو به رو هستیم، اظهار کرد: برخی پل های عابر در سطح شهر وضعیت خوبی ندارند. مردم برای ساخت این پل ها هزینه کرده اند و باید در جهت حفاظت از جان مردم قرار بگیرند این در حالیست که برخی از این پل ها محل اسکان معتادان شده اند.

رییس شواری شهر رشت از شهردار خواست تا همتی مضاعف برای حل مشکلات پل ها در رشت داشته باشد.

وی افزود: کسبه و خانه های جوار این پل ها به خاطر ساخت این پل آسیب دیدند و هدف این بود که همه مردم از وجود این پل ها نفع ببرند اما مردم گزارش می کنند که هم اکنون این پل ها محلی برای اسکان معتادین شده اند.

کارگرنیا به حریقی که اخیرا در یکی از پل های رشت رخ داد اشاره کرد و گفت: عده ای از معتادین برای گرم کردن آتش روشن کرده بودند و عاقبت چنین حریقی رقم خورد. متاسفانه شرکت های تبلیغاتی بیشتر از مردم از ساخت پل ها در رشت نفع برده اند.

کارگرنیا تصریح کرد: برای دو پل عابر پیاده جانبازان رشت در زمان ساخت ضمانت اجرایی گرفته نشده و این امر موجب شده است که پیمانکار در وقت عمل نکردن به تعهداتش همچنان تبلیغات بر پل نصب کند.

رییس شورای شهر رشت گفت: اگر شهردار به تکلیف خود عمل نکند شورا به تکلیف خود عمل خواهد کرد.

آمادگی نیروی دریایی برای کمک به مدیریت شهری در رشت

امیر دریادار دوم مهدی شعبانزاده فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی در گیلان  در ادامه این جلسه گفت: همدلی بین نیروهای مسلح موجب مباهات است.

وی افزود: دریادلان نیروی دریایی در مقابل هجمه ای که دشمنان به کشور ما وارد کردند همواره حماسه آفریدند.

شعبانزاده خاطرنشان کرد: بعد از دفاع مقدس نیروی دریایی در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری شروع به نوسازی کردند.

وی تصریح کرد: حایز اهمیت است که چگونه انسانی را متناسب با تهدیدها  آموزش دهیم.

شعبانزاده با اشاره به اینکه تجهیزات مورد نیاز توسط جوانان کشورمان به خودکفایی دست یافته ایم، خاطرنشان کرد: اجرای ماموریت در سطح دریا در حال انجام است.

وی گفت: در حوزه دریا نیاز به تامین کشتی داشتیم تا در سطح دریا از دزدان دریایی در امان بمانند.

شعبانزاده ادامه داد: به توانمندی مطلوبی رسیده ایم و دستاوردهای مختلفی نیز داشته ایم و خودکفایی ها همچنان پر قدرت ادامه دارد.

وی با تاکید بر مردم یاری افزود: در مقابله با کرونا کمک های معشیتی انجام دادیم و ایستگاه واکسیناسیون نیروی دریابی نیز همچنان برپا است.

شعبانزاده تصریح کرد:  امیدوارم با انسجامی که در بین اعضای شهر وجود دارد، شاهد توسعه روز افزون شهر رشت باشیم و نیروی دریایی استان در جهت کمک به مدیریت شهری رشت اعلام آمادگی می کند.

انتهای پیام