رشت – ایرنا – فرماندار املش با اشاره به پیشرفت ۵۱ درصدی پل کیازنیک شهرستان املش گفت: با اختصاص اعتبارات تکمیلی پیش‌بینی می‌شود افتتاح این پروژه در هفته دولت سال آینده میسر گردد.

محمد رنجبر  روز چهارشنبه در حاشیه بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از پل کیازنیک و پروژه کمربندی شهراملش بهخبرنگار ایرنا گفت: معاون عمرانی وزیر کشور قول مساعد داده‌اند تا با پیگیرهای لازم جهت اختصاص اعتبارات تکمیلی این پروژه ها، شاهد برخورداری مردم شهرستان املش درآینده نزدیک باشند.

وی پل کیازنیک املش را یک پل استراتژیک برای مردم این شهرستان عنوان کرد و گفت: این پل املش را به بخش اطاقور لنگرود و دهستان لات‌لیل لنگرود وصل می کند.

فرماندار املش ادامه داد: بسیاری از ساکنان این مناطق بعلاوه ساکنان مناطقی ییلاقی شهرستان املش جهت برطرف کردن مایحتاج از این پل استفاده می کنند و به علت اینکه از گذشته دور بازار سنتی در شهرستان املش دایر بوده است و مردم شهرستانهای همجوار هم برای خرید و فروش به این شهرستان تردد می کنند، علاوه بر اهمیت اقتصادی ، از نظر گردشگری نیز بسیار مهم می باشد.

رنجبر افزود: انتظار می رود مسئوولان بالا دست هرچه سریع تردر جهت اختصاص اعتبارات این پروژه حیاتی اهتمام بیشتر داشته باشند تا شهرستان از رونق مضاعفی بهره مند شود.

پل کیازنیک املش درمهرماه سال ۱۳۹۷ براثر سیلاب تخریب شد و از ابتدای سال ۹۸ پیمانکار رسما کار احداث مجدد این پل را آغاز کرد و با اینکه در پیش بینی اولیه هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث این پل برآورد شده بو تا امروز هفت میلیارد تومان صرف احداث آن گردید.

طبق اعلام مسئولان برای تکمیل این پروژه نیاز به بیش از ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون پیمانکار ۲.۵ میلیارد تومان از آن را دریافت کرده است.

شهرستان املش از شهرستانهای شمالی کشور است که با ۲بخش مرکزی ورانکوه وبا جمعیت ۴۴ هزارنفردرشرق استان گیلان واقع شده است