آستارا – ایرنا – رئیس دانشگاه پیام نور آستارا گفت: این مرکز علمی فضای آموزشی، امکانات و مدرسان کافی برای بین‌المللی شدن را دارد و با توجه به موقعیت مرزی این شهرستان، پذیرش دانشجویان خارجی قابل تحقق است.

دکتر علی آصفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تحصیل دانشجویان تبعه جمهوری آذربایجان در دانشگاه های قزوین و چند استان دیگر اظهار داشت: با توجه به بهره مندی آستارا از سه مرز زمینی، دریایی و ریلی و ظرفیت های گردشگری ، دانشگاه پیام نور این شهرستان نیز استعداد بین المللی شدن را دارد.

وی افزود: موضوع بین المللی شدن دانشگاه پیام نور مرکز آستارا از هشت سال قبل مطرح است و در صورت تامین خوابگاه و چند زیرساخت دیگر، این امکان وجود دارد و تحقق این امر برای رونق اقتصادی و گردشگری منطقه نیز مفید خواهد بود.

آصفی به دایر بودن ۱۳ رشته کارشناسی و یک رشته کارشناسی ارشد و همچنین تحصیل یکهزار و ۲۰۰ دانشجو در این مرکز علمی اشاره و تصریح کرد: نام نویسی بدون کنکور برای رشته های مقطع کارشناسی تا ۲۰ آذرماه ادامه دارد و داوطلبان می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور آستارا همچنین از برگزاری آئین پاسداشت مقام شامخ شهدای گمنام دفاع مقدس، تجلیل از دانشجوی فعال حوزه های فرهنگی و نشست با مسئولان کانون هلال احمر و بسیج دانشجویی در این دانشگاه به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو خبر داد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل قرار دارد.