ایسنا/گیلان معاون توسعه دیجیتال و حمل و نقل وزارت راه جمهوری آذربایجان، گفت: عزم دولت آذربایجان برای اتصال اتوبان باکو به رشت از طریق مرز آستارا راسخ است.

رحمان همت‌اف، در کارگروه مشترک مسئولان و کارشناسان وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزارت حمل و نقل ارتباطات و فناوری پیشرفته جمهوری آذربایجان، در مرز زمینی آستارای ایران که با هدف احداث سومین پل مشترک بروی رودخانه آستاراچای در مرز بین المللی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بر اساس اصل برادری، دوستی و حسن همجواری برقرار است.

وی با اشاره به تاکیدات رئیس جمهور آذربایجان در خصوص افزایش مناسبت، یادآور شد: توصیه های مهمی از سوی ایشان برای توسعه روابط دوجانبه شده است.

همت‌اف، با تاکید بر اینکه مسائل و اتفاقاتی رخ داده است که برای هر دو کشور حل شدنی می باشد، خاطرنشان کرد: دولت آذربایجان عملیات احداث اتوبان باکو – آستارا را در دستور کار قرار داده بود که به عنوان یکی از مهم ترین پروژه ها به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: در این نشست باید متخصصان حوزه‌های مختلف هر کشور، مسائل مرتبط با اتصال اتوبان باکو به اتوبان قزوین – رشت از طریق مرز آستارا را به شکل کامل و همه جانبه بررسی کنند.

انتهای پیام