ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه تاکنون ۹۵ درصد جمعیت دانش‌آموزی بالای ۱۲ سال و ۹۷ درصد فرهنگیان در شهرستان رشت واکسینه شده‌اند، گفت: در حال حاضر کار معلمین بسیار سخت‌تر شده زیرا هم حضوری و هم به صورت غیر حضوری آموزش می‌دهند.

علی فتح‌اللهی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد ضمن تبریک روز دانشجو، اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که بعد از حدود دو سال بار دیگر فعالیت مدارس به صورت حضوری شد، متاسفانه مدرسه بدون دانش‌آموز و معلم به اجبار در این مدت نقش بست.

فرماندار شهرستان رشت افزود: رشادت‌ها و تلاش‌های فرهنگیان در شرایط کرونایی کاملا مشهود بود، حتی معلمینی داشتیم که در بستر بیماری و در بیمارستان همچنان رسالت معلمی خود را دنبال می‌کردند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان رشت با بیان اینکه در این مدت ثابت شد که هیچ مانعی نمی‌تواند جلوی آموزش را بگیرد، گفت: آموزش و فراگیری یک موهبت غریزی است که در این مسیر هیچ مشکلی نمی‌تواند مانع آن شود، لذا آموزش باید در هر شرایطی فراهم باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۹۵ درصد جمعیت دانش‌آموزی بالای ۱۲ سال و ۹۷ درصد فرهنگیان در شهرستان رشت واکسینه شده‌اند، اضافه کرد: در حال حاضر کار معلمین بسیار سخت‌تر شده زیرا هم حضوری و هم به صورت غیر حضوری آموزش می‌دهند که به عبارتی ساعات کاری آنان با احتساب رصد تکالیف و رفع اشکال‌ شبانه روزی شده است.

فتح‌اللهی با بیان اینکه کرونا هنوز تمام نشده باید همچنان جدی گرفت، تصریح کرد: از روز گذشته ۱۵ آذر مدیریت هوشمند کرونا به صورت سراسری در کشور عملیاتی شده است که دیگر نیازی به تعطیلی مطلق وجود ندارد و ملاک ارائه خدمات کارت تزریق واکسن است. کسانی که می‌خواهند از خدمات عمومی در ادارات و نهادها برخوردار شوند باید کارت واکسن ارائه دهند.

فرماندار شهرستان رشت گفت: ضرورت دارد برای کسانی که هنوز واکسن نزده‌اند به هر طریقی بتوانیم آنان را نسبت به تزریق واکسن ترغیب کنیم؛ یکی از دلایلی که استان ما شرایط مناسبی نسبت به دیگر استان‌ها دارد درصد بالای تزریق واکسن است، تعداد بستری شدگان به کمتر از ۱۰۰ نفر رسیده که این باعث خوشحالی است.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان رشت بیان کرد: باید بتوانیم با همین شرایط و امکانات موجود کیفیت آموزش را بالا ببریم و در یک قالب به همه مدارس ابلاغ شود.

وی ادامه داد: برای فراگیران نهضت سوادآموزی امکان ارائه آموزش‌ها در فضای مجازی وجود ندارد لذا کار بسیار سختی پیشرو این حوزه است و باید در این زمینه برنامه ریزی لازم انجام گیرد تا آموزش‌های نهضت هم با قوت دنبال شود.

فتح‌اللهی با اشاره به تعمیر و تجهیز مدارس، تصریح کرد: یک ردیف اعتباری را برای تعمیر و تجهیز برخی مدارس پیش‌بینی شده است، در بحث نگهداری مدارس باید از ظرفیت خیرین برخوردار شویم.

فرماندار شهرستان رشت گفت: برای جمع آوری کاغذهای باطله باید اهتمام جدی داشته باشیم زیرا می‌توان بخشی از مشکلات را از محل اجرای این طرح برطرف کرد. ضرورت دارد در این راستا یک برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه حفظ و نگهداری محیط مدرسه در اثربخشی آن بسیار مهم است، اضافه کرد: میطلبد حتی نمایندگان مجلس یک ردیف بودجه اعتباری را برای این امر پیش بینی کنند.

فرماندار رشت گفت: آموزش فقط محتوای درسی نیست، بلکه شامل مباحث فرهنگی، اجتماعی، قرآنی و… می‌شود که باید در این زمینه هم به صورت تخصصی ورود کرد تا بتوانیم دانش‌آموزان توانمندی را پرورش دهیم.

انتهای پیام