آستار- ایرنا – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آستارا از پرداخت ۲۸ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان و افزایش ۴۰ درصدی آن نسبت به سال قبل خبر داد.

بهرام تسلی نیا روز پنجشنبه در کمیته امداد آستارا به خبرنگار ایرنا گفت: امسال بر اساس نوع طرح اشتغال، تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال و با نرخ سود چهار درصد به هر مددجوی متقاضی، تسهیلات پرداخت و برای ۶۲ مددجو شغل ایجاد شد.

وی افزود: طرح‌ های اشتغال در بخش‌های دامپروری، کشاورزی، خدماتی و حمل و نقل اجرا می‌شود و مددجویان با پرورش و تولید انواع دام و طیور، قارچ، زنبورداری، کیوی کاری، خیاطی، فرشبافی و شیرینی پزی درآمدزایی کرده و به خودکفایی می رسند.

وی اظهار کرد: طبق تفاهم نامه کمیته امداد و مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا، مددجویان با شرکت در دوره های فنی و حرفه ای مشاغل خیاطی، آرایشگری، صنعت ساختمان و تراشکاری را فرا می گیرند و امسال ۴۶ مددجو از این آموزش ها بهره مند شده اند.
مدیر کمیته امداد امام آستارا گفت: امسال ۱۳۹ میلیون ریال هزینه آموزش مددجویان پرداخت کرده ایم و به کارآموزان، گواهینامه معتبر مرکز فنی و حرفه ای صادر می شود و ۲ هزار و ۶۱۶ خانوار با چهار هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت، تحت پوشش کمیته امداد آستارا هستند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.