ایسنا/گیلان نماینده مردم انزلی در مجلس گفت: منطقه آزاد انزلی یک فرصت ویژه است و از این ظرفیت بزرگ که تاکنون سرمایه‌گذاری لازم نشده، سوال خواهیم کرد.

احمد دنیامالی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه قرار شده اسم منطقه آزاد به نام انزلی باقی بماند، اظهار کرد: دوستان مناطق آزاد بایستی در مورد ۲۵۰۰ هکتار که از قبل به سمت انزلی بوده و شامل روستاهای این شهرستان است در این مناطق سرمایه‌گذاری کنند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قطعا از این ظرفیت بزرگ که تاکنون سرمایه‌گذاری نشده، سوال خواهیم کرد که چرا در حالی که می‌توانستند از این ظرفیت استفاده کنند سرمایه‌گذاری لازم صورت نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی سالانه تا ۱۵ میلیون تن ظرفیت دارد، تاکید کرد: این منطقه علاوه بر اینکه آزاد است و قوانین ویژه شامل آن می‌شود، در دل شهر انزلی قرار دارد و این یک فرصت عالی برای انزلی است.

دنیامالی تصریح کرد: از نظر کارشناسان نمی‌توانیم در چندین نقطه پراکنده محدوده گمرکی داشته باشیم و شهرک‌های صنعتی در قالب این قضیه بخواهیم ایجاد کنیم زیرا ایجاد زیرساخت‌ها و محدوده‌های گمرکی هزینه زیادی دارد.

وی با انتقاد از اینکه برخی تصمیم می‌گیرند در کنار منطقه آزاد انزلی یک بندر دیگر احداث کنند، گفت: احداث بندر جدید توجیه اقتصادی ندارد ضمن اینکه احداث یک بندر جدید علاوه بر مشکلات خاص خود هزینه‌های زیادی در بر خواهد داشت که قطعا پیگیری این مسائل خواهیم بود.

انتهای پیام