رشت – ایرنا – در ادامه مسابقات فوتبال لیگ دسته اول کشور تیم شهرداری بندرآستارا میزبان سایپا است و تیم ملوان نیز در یک بازی خارج از خانه مقابل استقلال خوزستان قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هفته هشتم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور (جام آزادگان) از عصر پنجشنبه هفته جاری ۱۱ آذر ماه آغاز می‌شود که شهرداری بندرآستارا در یک بازی خانگی مقابل سایپا قرار می‌گیرد.

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا که تاکنون بازیهای خانگی خود را به دلیل بازسازی و مرمت ورزشگاه وحدت این شهر، در ورزشگاه سردار جنگل رشت انجام داده، درخواست کرده تا این بازی در ورزشگاه پوریای ولی تالش انجام شود.

این در حالی است که بازی این تیم در چارچوب مرحله سوم رقابتهای جام حذفی کشور نیز به درخواست این باشگاه در ورزشگاه پوریای ولی تالش انجام شد که در نهایت شهرداری آستارا با نتیجه سه بر ۲ الماس تازه آباد چاف را شکست داد و به مرحله چهارم مسابقات جام حذفی کشور صعود کرد.

با این وجود این تیم در هفته هشتم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور در یک دیدار خانگی میزبان تیم تازه سقوط کرده سایپا است و باید از این تیم در ورزشگاه پوریای ولی تالش پذیرایی کند.

تا پایان هفته هفتم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور تیم شهرداری بندرآستارا با کسب ۱۱ امتیاز در مکان هشتم جدول و سایپا نیز با کسب ۹ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول رده‌بندی قرار دارند.

همچنین تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که هم اینک صدرنشین رقابتهای لیگ دسته اول است، در هفته هشتم این مسابقات باید در یک بازی خارج از خانه در اهواز رو در روی تیم استقلال خوزستان قرار گیرد.

ملوانان هم اینک با کسب ۱۷ امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار دارند و برای تدوم صدرنشینی خود در اهواز به میدان می‌روند و تیم استقلال خوزستان نیز با کسب ۱۱ امتیاز در رتبه هفتم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پردازند که ملوان و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.