رشت – ایرنا – معاونت تربیت‌بدنی سپاه قدس گیلان با اشاره به این که تاکنون ۲۸ هیات بسیج در گیلان در رشته‌های مختلف ورزشی راه‌اندازی شده است، گفت: این هیاتها هیچگونه تقابلی با هیاتهای ورزشی استان ندارند و با همکاری و هماهنگی با این هیاتها برای پیشرفت رشته ورزشی مذکور در گیلان خواهند کوشید.

سرهنگ علی‌اصغر زاداکبری روز دوشنبه در گفت و گوی اتخصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزاران بسیجی و اقشار مختلف مردم در هفته بسیج در مسابقات مختلف ورزشی که از سوی این معاونت برگزار شد، حضور یافته و در رشته‌های مختلف با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: در ایام هفته بسیج نزدیک به یکهزار مسابقه ورزشی در گیلان انجام شد که از این تعداد، هشت مسابقه استانی در رشته‌های کاراته، تکواندو، هنرهای فردی، کونگ فو، سوارکاری، کبدی و قویترین مردان گیلان برگزار شد و همچنین تعدادی از بسیجیان کوهنورد نیز، به یکی از قلل استان قم صعود کردند.

معاونت تربیت‌بدنی سپاه قدس گیلان گفت: همچنین در ایام هفته بسیج، ۹۲ مسابقه شهرستانی و ۱۶۰ مسابقه در حوزه‌ها در رشته‌های مختلف برگزار شد ضمن اینکه ۷۳۰ مسابقه ورزشی نیز در پایگاه‌های سراسر گیلان انجام شد.

زاداکبری هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین بسیجیان و آحاد مردم عنوان و بیان کرد: علاوه بر ایجاد شور و نشاط، ایجاد همبستگی و همدلی نیز دیگر ره‌آورد برگزاری مسابقات ورزشی بین بسیجیان است.

وی اضافه کرد: انجام کار گروهی که لازمه بسیجیان است و همچنین بالابردن توان جسمی نیز، از دیگر اهداف برگزاری مسابقات ورزشی بین بسیجیان می‌باشد، به خصوص در بخش کار گروهی که همواره بسیجیان توان بالایی در این بخش دارند که این توان را در مواسات و سایر مسایل اجتماعی نشان دادند.

معاونت تربیت بدنی سپاه قدس گیلان ضمن قدردانی از حمایت‌های فرماندهی سپاه استان در خصوص برگزاری مسابقات ورزشی خاطرنشان کرد: خوشبختانه رقابت‌های ورزشی بسیجیان با کمترین هزینه برگزار می‌شود چون عوامل اجرایی و داوران به طور رایگان در این مسابقات حضور می‌یابند و از سوی دیگر،  تیمها و نفرات شرکت‌کننده نیز بیشترین همکاری را در برگزاری مسابقات ورزشی دارند.

در هفته بسیج که از شنبه هفته گذشته آغاز و تا جمعه ادامه داشت، در استان گیلان حدود سه هزار برنامه از سوی سپاه قدس گیلان انجام شد که حدود یکهزار برنامه در بخش ورزش و برگزاری مسابقات ورزشی بود.