رشت – ایرنا – رئیس هیات فوتبال استان گیلان گفت: بازی تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا در رقابتهای جام حذفی کشور یکشنبه هفتم آذر با یک روز تاخیر در ورزشگاه پوریای ولی تالش برگزار می‌شود.

قربانعلی الماس خاله عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت: قرار بود تیمهای فوتبال شهرداری بندرآستارا و الماس تازه‌آباد چاف عصر روز شنبه ششم آذرماه در مرحله سوم مسابقات جام حذفی فوتبال کشور به میزبانی شهرداری آستارا در ورزشگاه سردارجنگل رشت رو در روی هم قرار گیرند.

وی افزود: این دیدار بنا به درخواست باشگاه شهرداری بندرآستارا و با هماهنگی و موافقت هیات فوتبال گیلان و همچنین موافقت سازمان لیگ فوتبال ایران، با یک روز تاخیر، به یکشنبه هفتم آذر ماه موکول شد .

وی ادامه داد: همچنین باشگاه شهرداری بندرآستارا درخواست کرد تا دیدارش با تیم الماس تازه آباد چاف در مرحله سوم رقابتهای جام حذفی کشور، به جای ورزشگاه سردارجنگل رشت در ورزشگاه پوریای ولی تالش انجام شود که با این درخواست شهرداری آستارا نیز موافقت شد.

رئیس هیات فوتبال گیلان خاطرنشان کرد: محمدباقر پورباقر به عنوان داور، بازی تیمهای شهرداری بندرآستارا با الماس تازه آباد چاف را در مرحله سوم رقابتهای جام حذفی کشور قضاوت خواهد کرد، ضمن اینکه محمد شاکر و بابک قلی زاده به عنوان کمک داور، محمدحسین یحیی زاده به عنوان داور چهارم و بهرام کیانی به عنوان ناظر گروه داوری، در این دیدار حضور خواهند یافت.

الماس خاله ادامه داد: همچنین تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در این مرحله طبق قرعه کشی انجام شده، باید عصر شنبه ششم آذرماه در یک بازی خارج از خانه و در سیرجان، رو در روی تیم فوتبال مس شهر بابک قرار گیرد.

وی با اشاره به این که در مرحله سوم رقابت‌های فوتبال جام حذفی کشور، ۳۲ تیم به صورت تک بازی با هم به رقابت می‌پردازند که تیمهای برتر به مرحله چهارم صعود می‌کنند ابراز امیدواری کرد هر ۲ نماینده گیلان با پیروزی برابر حریفان خود، به مرحله بعدی راه یابند.

رئیس هیات فوتبال گیلان تصریح کرد: مرحله چهارم رقابت های فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور نیز، با حضور ۱۶ تیم برتر مرحله سوم و همچنین ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌های لیگ برتر برگزار می‌شود.

مسابقات فوتبال جام حذفی کشور با عنوان گرامیداشت آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود که به همین مناسبت نیز در سالیان اخیر بازی پایانی و فینال این مسابقات در شهر خرمشهر برگزار و رقابت‌های این جام به صورت تک ‌حذفی و تک بازی برگزار می‌شود و یکی از سهمیه‌های اصلی ایران در لیگ قهرمانان آسیا، به قهرمان جام حذفی تعلق می‌گیرد.

تیم ملوان بندرانزلی از تیمهای شهرستانی افتخارآفرین این مسابقات در سالهای ۶۵ و ۶۹ عنوان قهرمانی و در سالهای ۶۶ و ۶۷ عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های جام حذفی کشور را کسب کرد و با ۲ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی، یکی از پرافتخارترین تیمهای کشور در مسابقات جام حذفی کشور بشمار می‌رود.