رشت – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان گیلان ایجاد آرامش در جامعه را برای پیروزی بر نیرنگ های دشمنان لازم دانست و تاکید کرد: با وجود تمامی توطئه های دشمن، نباید امروز حرکتی انجام دهیم که جامعه را ملتهب کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی روز چهارشنبه در مراسم نمایش اقتدار بسیجیان گیلان در رشت اظهار کرد: بسیجیان باعث تثبیت نظام انقلاب اسلامی شدند و ملت ما با تفکر بسیجی همه نقشه های شوم دشمنان را خنثی کرد.

وی افزود: قدرتهای بزرگ دنیا و استکبار جهانی سعی در نابودی این انقلاب داشتند اما با حضور بسیجیان، دشمنان نتوانستند به این خواسته شوم خود دست یابند و به همین دلیل تمامی رجال سیاسی دنیا در حیرتند چون فهمیده اند که با حضور بسیجیان و تفکر بسیجی نمی توان این انقلاب را خاموش کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان ادامه داد: هم اینک ۲ هزار موسسه و مرکز تحقیقاتی شیعه شناسی در انگلیس دایر است که این امر یکی از موهبات انقلاب اسلامی است چون توانستیم انقلاب خود را به همه جهان صادر کنیم و حتی در خاک دشمنان نیز موسسات شیعیان دایر است.

آیت الله فلاحتی در ادامه به نهضت های پیروز در تاریخ اشاره و بیان کرد: همه نهضت های الهی و حرکتهای دینی که موفق به تثبیت نهضت خود شدند، در بخش های رهبری ، دین و شریعت الهی و مقاومت و ایستادگی مردم توانستند به این پیروزی دست یابند.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نیز در سایه رهبری مقتدرانه امام راحل (ره) و پیروی از دین خدا و در سایه استقامت مردم توانست به پیروزی برسد و هم اینک نیز با روحیه جهادی به وضعیت کنونی رسیدیم که استکبار جهانی از قدرت و شوکت ما به ذلت افتاده و در همه بخش ها شکست خورده است.

بسیجیان در همه عرصه ها موفق و پیروزند 

فرمانده سپاه قدس گیلان همچنین در این مراسم اظهار داشت: هفته بسیج یادآور امام شهدا و سلحشوری های جان برکفان این قشر است که از ابتدای انقلاب تاکنون در همه صحنه ها حضور داشته و درخشیده‌اند.

سردار محمد عبدالله پور افزود: دشمنان ما سعی دارند در همه زمینه ها مردم را ناامید کنند که نمونه بارز آن انتخابات گذشته بود اما با ورود بسیجیان و تفکر بسیجی و شرکت گسترده مردم در انتخابات، همه را متعجب کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه بسیجیان در بخشهای مختلف و در همه شرایط سخت حضور و فعالیت چشمگیری دارند و ما با بسیج در جهان شگفتی ساز شدیم و گرچه هم اینک در اقتصاد دچار مشکل هستیم،  اگر مسئولان بخواهند اقتصاد را به بسیجیان واگذار کنند، به طور حتم معضلات این بخش نیز برطرف می شود چون در هر بخشی که مردم ورود کردند، موفق بودیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان بیان کرد: دشمنان در بخش استفاده از ابزار رسانه مجازی نیز  سعی دارد تا لطمات جیران ناپذیری را به میهن اسلامی وارد کند که در این بخش نیز بسیجیان درخشیده اند و نقشه های شوم دشمنان را خنثی کردند.

مراسم نمایش اقتدار بسیجیان استان گیلان روز چهارشنبه به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج روز چهارشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان ، استاندار این استان ، فرماندهان سپاه و بسیجیان در مصلای شهرستان رشت برگزار شد.