ایسنا/گیلان مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: ۱۰ نفر از نخبگان قرآنی استان گیلان به مرحله نهایی چهل وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم راه یافتند.

حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده، در گفت وگو با خبرنگاران، از راهیابی ۱۰ گیلانی به چهل وچهارمین دوره  مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد و اظهار کرد: این افراد از میان ۱۶ قاری، حافظ، مرتل و موذن گیلانی راه یافته به مرحله نیمه نهایی مسابقات قرآن کشوری برگزیده شدند.

وی گفت: ضبط مرحله نیمه نهایی مسابقات قرآن کشوری مهر امسال در حرم مطهر فاطمه اخری(س) رشت با حضور ۱۶ قاری، حافظ، مرتل و موذن گیلانی برگزار و صوت و تصویر راه یافتگان گیلانی به مرحله نیمه نهایی با حضور استاد محمود لطفی نیا به عنوان ناظر و استاد مصطفی پور به عنوان هادی حفاظ در بخش برادران و خانم باغبان هنردوست ناظر و هادی حفاظ در بخش خواهران ضبط و برای داوری به تهران ارسال شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان ادامه داد: این افراد برگزیدگان مسابقات استانی قرآنی کریم گیلان هستند که از بین ۱۵۰ قاری و حافظ گیلانی به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

علیزاده به نخبگان گیلانی راه یافته به مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم اشاره کرد و متذکر شد: در رشته قرائت تحقیق، عاطفه ناصح، در رشته دعاخوانی‌ هاجر خورشیدی و در رشته ترتیل مهدی عبرتی نمایندگان گیلان در این دوره از مسابقات هستند.

وی خاطرنشان کرد: در رشته حفظ کل امیدرضا رحیمی و سوگند رفیع زاده و در رشته حفظ ۲۰ جزء، زکیه صابر به مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم راه یافتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خاطرنشان کرد: در رشته تفسیر مهدی ربیعی لاکمه سری، غلامرضا خداداد، مژگان نجفی و نسیم سالاری به نمایندگی از گیلان در مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت می کنند.

وی با بیان اینکه مرحله نهایی مسابقات آوایی، اواخر آذر سال جاری به صورت حضوری در تهران خواهد بود، عنوان کرد: زمان برگزاری مرحله نهایی مسابقه تفسیر، ۲۰ آذر سال جاری به صورت مجازی خواهد بود.

انتهای پیام