رشت – ایرنا – تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در ادامه مسابقات لیگ دسته اول کشور با برتری برابر مس شهربابک، به صدرنشینی خود در این رقابت‌ها ادامه داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیمهای فوتبال ملوان و مس شهربابک عصر امروز دوشنبه در هفته هفتم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور (جام آزادگان) به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم ملوان با نتیجه یک بر صفر برابر حریف خود به برتری رسید.

این مسابقه به میزبانی تیم ملوان و به دلیل آماده نبودن ورزشگاه تختی بندرانزلی در رشت برگزار شد که به دستور ستاد ملی کرونا همانند سایر بازیهای لیگ دسته اول، بدون حضور تماشاگر بود.

نیمه نخست این دیدار با برتری ملوان همراه بود و این تیم با یک بازی هجومی و پرس بازیکنان حریف، کنترل مسابقه را در دست گرفت و چند موقعیت مناسب گلزنی نیز بدست آورد، اما فرصتهای این تیم تبدیل به گل نشد تا نیمه اول ۲ تیم بدون گل به رختکن بروند.

نیمه دوم و در همان دقایق ابتدایی، تیم ملوان صاحب یک ضربه پنالتی شد که این ضربه را حمید کاظمی در دقیقه ۴۸ تبدیل به گل کرد تا ملوانان با همین تک گل برنده این دیدار شوند و همچنان به روند صدرنشینی خود در لیگ دسته اول ادامه دهند.

پس از به ثمر رسیدن گل برتری ملوان، تیم مس شهربابک از لاک دفاعی بیرون آمد و بازی به تعادل کشیده شد و حتی این تیم چند موقعیت مناسب گلزنی نیز به دست آورد. به خصوص در دقایق تلف شده این دیدار، بازیکن مس شهربابک با دروازبان ملوان تک به تک شد اما این فرصت نیز به هدر رفت تا در نهایت این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود ملوان خاتمه یابد.

علی بای داور لیگ برتری کشور، قضاوت این دیدار را برعهده داشت که رضا بابارئیسی و کامران سعیدی به عنوان کمک داور او را همراهی کردند. همچنین حمید کاظمی و محمد رستمی از تیم ملوان ، اسماعیل کیانی و رسول بهاروندی از مس شهربابک در این دیدار کارت زرد دریافت کردند. میلاد شعبانلو دیگر بازیکن تیم مس شهربابک نیز، در دقایق تلف شده این بازی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد.

تیم ملوان در این دیدار با ترکیب رضا حیدری ، علیرضا خوش کفا، سعید کریمی، سجاد بازگیر(دقیقه ۶۰ ارسلان تفضلی)، محسن انبساطی (دقیقه ۶۰ مهران احمدی)، محمد رستمی (دقیقه ۸۷ فربد بلوک باشی)، حمید کاظمی (دقیقه ۸۰ امیرعباس حسنی)، پدرام قاضی پور، امیرحسین یحیی زاده (دقیقه ۴۶ پوریا غلامی)، صادق بارانی ، محمدرضا پورمحمد و با سرمربیگری مازبار زارع مقابل مس شهربابک قرار گرفت.

همچنین تیم مس شهربابک با ترکیب محمدامین رضایی، سیدکاظم رحمانی، میلاد شعبانلو، سیروس صادقیان، محمدرضا فیروززاده (دقیقه ۵۷ میلاد حسن پور)، محمدجواد پورعوض، رسول رضایی (دقیقه ۷۸ علیرضا احمدزاده)، علی آزادمنش (دقیقه ۶۴ علیرضا ولی زاده)، رسول بهاروندی ، علیرضا قاسمی، اسماعیل کیانی (دقیقه ۶۴ حمید ملکی) و با سرمربیگری وحید رضایی رو در روی تیم ملوان قرار گرفت.

پیش از برگزاری این دیدار و تا پایان هفته ششم این رقابتهای لیگ دسته اول کشور، تیم ملوان با کسب ۱۴ امتیاز در صدر جدول قرار داشت و تیم مس شهربابک نیز با کسب ۱۰ امتیاز در رتبه پنجم جدول رده بندی قرار گرفته بود.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاههای کشر (جام آزادگان) ۱۸ تیم حضور دارند که بعه صورت دورهای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت میپردازند که تیمعهای ملوان و شهرداری بندرآستارا نامبنگدان گیلان در ای نلیگ هستند.