رشت – ایرنا – طرح امداد زمستانی پلیس راه با حضور دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی بمنظور ارائه خدمات مطلوب در راهها و کاهش تلفات جاده ای در استان صبح امروز با حضور فرماندهان انتظامی گیلان طی یک رزمایش آغاز شد.

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به تجربه غافلگیری دستگاه‌ها در سال‌های گذشته اظهار داشت: اقدامات، پیش‌بینی‌ و سازماندهی‌ لازم باید به گونه‌ای باشد که تجربه غافلگیری گذشته تکرار نشود و مردم دچار مشکل نشوند.

عباس صابر با تاکید بر اینکه سازماندهی نیروهای مردمی در ایام درگیری برف کمک بسیار زیادی به دستگاه‌های اجرایی خواهد کرد، افزود: جلسات متعددی برگزار شد و تکالیف دستگاه‌ها مشخص است، اما آنچه که اهمیت دارد سازماندهی دستگاه‌ها است که بتوانند خدمات مطلوبی ارائه دهند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان نیز در ان مراسم گفت: رزمایش طرح زمستانه سال  ۱۴۰۰ گیلان با توجه به برخورداری استان از مناطق جلگه ای و کوهستانی هر ساله با افزایش بارش برف و کولاک و یخبندان در راههای استان اجرا می شود.

سرهنگ جاور صفاری افزود: در این راستا پلیس راه گیلان به منظور ارتقای سطح خدمات‌رسانی مطلوب، جلوگیری از مسدود شدن راهها ، انضباط بخشی به عبور و مرور و کاهش جانباختگان ناشی از تصادفات خودرویی با بسیج کردن همه امکانات خودرویی و پرسنلی از اول آذر عملیاتی می شود که تا ۲۰ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

وی اظهار امیدواری کرد که همه دست اندرکاران و  دستگاههای مرتبط با این موضوع با بهره گیری از تجربه های سال های گذشته از آمادگی لازم جهت خدمت رسانی مردم برخوردار باشند و  با بهره گیری  از حداکثر توان پلیس موجب آرامش و رضایت مردم را فراهم کنند و ایمنی عبور و مرور را ارتقاء دهند.

استقرار ۵۴۲ راهدار در جاده‌های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان نیز با اشاره به وجود بیش از ۱۳ هزار و ۳۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی در استان گفت: از این میزان ۹ هزار و ۲۷۰ کیلومتر روستایی و مابقی آزادراه ، راههای اصلی و فرعی هستند.

فریبرز مرادی افزود: برای امسال ۵۴۲ راهدار در قالب ۶۰ اکیپ راهداری، هفت اکیپ عملیاتی و سه اکیپ پشتیبانی  در ۳۹ راهدار خانه ثابت و ۱۸ راهدار خانه سیار  با ۳۵۹ دستگاه انواع ماشین آلات در راههای استان حضور دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان بادآور شد: طی آبان ماه گذشته راهداران بیش از ۳۰۰ هزار متر مکعب از راههای برفگیر استان را برفروبی کردند.