رشت – ایرنا – استاندار گیلان تاکید کرد: بانک ها و مدیران اجرای باید از تولیدکنندگان موفق جهت راه اندازی و احیای واحدهای راکد استان حمایت کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان، اسدالله عباسی روز دوشنبه در بازدید از مجموعه تولیدی ریسندگی گیلان، اظهارداشت: بررسی میدانی مشکلات واحدهای تولیدی مسئولیت مدیران اجرایی و بانکی است که باید این مسئولیت به بهترین شیوه عملیاتی شود.

وی با تأکید بر اینکه نباید تولیدکنندگان وارد بروکراسی‌های زائد اداری و دست و پاگیر شوند، گفت: مدیران اجرایی و بانکی با حضور میدانی در واحدهای تولیدی، بسترهای لازم را برای تولیدکنندگان فراهم کنند تا آنان بدون دغدغه به امر تولید بپردازند. 

استاندار گیلان با برشمردن شاخص‌های تولیدکننده موفق و ضرورت تشویق آنان گفت: تولیدکنندگان موفق باید به پشتوانه حمایت‌های تسهیلاتی، نسبت به راه‌اندازی واحدهای راکد و غیرفعال استان اقدام کنند.

عباسی هدف از بازدیدها را اعلام حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران و رفع موانع پیش روی آنان عنوان و خاطرنشان کرد: باید تا پایان امسال میزان تحقق شعار راهبردی نامگذاری شده امسال از سوی رهبر معظم انقلاب را اعلام کنیم. 

وی بررسی مسائل این واحد تولیدی، تثبیت در تولید و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود را مورد تأکید قرار داد و گفت: باتوجه به انگیزه بالای مدیران این مجموعه در فاز توسعه‌ای و نیز ایجاد خط تولید پنبه و افزایش تعداد اشتغال، باید حمایت های لازم صورت گیرد و جوانان آماده به کار فراخوان شوند. 

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه طی سه دهه گذشته در واحدهای ریسندگی گیلان شاهد آسیب‌های بسیاری بودیم، افزود: خوشبختانه این واحد تولیدی توانسته تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و این عزم باید الگو قرار گیرد. 

گروه ریسندگی گیلان شامل ۶ واحد تولیدی است که نخ های هایبالک، اکریلیک، پلی استر و تاپس اکریلیک تولید می کند و در مجموع بیش از ۴۰۰ نفر در این مجموعه اشتغال دارند.