رشت – ایرنا – رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور با انجام هفته پنجم پیگیری شد که تیم شهرداری آستارا به یک پیروزی ارزشمند رسید و تیم ملوان انزلی نیز در ثانیه های پایانی موفق به کسب نتیجه مساوی شد.

در جریان این رقابت ها،  تیم فوتبال شهرداری آستارا برابر تیم استقلال ملاثانی به برتری دست یافت،  تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در یک بازی خارج از خانه برابر تیم خیبر خرم آباد به نتیجه مساوی ۲ بر ۲ رسید و تیم چوکا تالش نیز در یک بازی خارج از خانه، مغلوب رایکا بابل شد.

تیم شهرداری بندر آستارا در هفته پنجم این رقابت ها میزبان تیم استقلال ملاثانی بود که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه وحدت آستارا این دیدار نیز همانند سایر بازی هایی که تیم شهرداری آستارا میزبان بود در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار شد.

در جریان این دیدار تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا برتر از حریف خود ظاهر و سرانجام به یک پیروزی پرگل دست یافت و توانست حریف خود را با نتیجه سه بر یک شکست دهد تا بالاتر از این تیم در جدول رده بندی قرار گیرد.

هر دو تیم استقلال ملاثانی و شهرداری بندر آستارا فصل گذشته در رقابت های لیگ دسته دوم حضور داشتند و توانستند به لیگ دسته اول صعود کنند اما قبل از این دیدار تیم استقلال ملاثانی چند پله بالاتر از تیم شهرداری آستارا در جدول رده بندی قرار داشت.

به همین دلیل این دیدار برای هر دو تیم از اهمیت ویژه ای برخوردار بود چون تیم استقلال ملاثانی با پیروزی می توانست خود را به نیمه اول جدول رسانده و به تیم های صدر جدولی نزدیکتر شود و از سوی دیگر تیم شهرداری بندر آستارا با برتری در این بازی نه تنها چند پله در جدول صعود می کرد،  بلکه از تیم استقلال ملاقانی نیز بالاتر قرار می گرفت.

با توجه به شرایط موجود، تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا در این دیدار بسیار حساب شده سرانجام با یک پیروزی ارزشمند، هر سه امتیاز این دیدار را کسب کرد که البته این پیروزی در شرایطی به وجود آمد که تیم شهرداری آستارا بدون سرمربی رو در روی استقلال ملاثانی قرار گرفت.

حسن اشجاری سرمربی تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا دو هفته گذشته پس از برتری تیمش در یک دیدار خانگی در رشت از مدیریت این باشگاه گله مند بود و اعلام کرد که با این شرایط دیگر حاضر به ادامه همکاری نیست و در نهایت نیز هفته گذشته طی توافق با مسئولان باشگاه شهرداری آستارا از این تیم جدا شد و یاشین سزاوار کاپیتان تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا هدایت تیمش را در بازی برابر استقلال ملاثانی برعهده داشت.

در این دیدار ابتدا تیم فوتبال استقلال ملاثانی به گل برتری دست یافت و سجاد بازگیر بازیکن این تیم توانست در دقیقه ۱۱ تنها گل تیم استقلال ملاثانی را به ثمر برساند اما در ادامه این نیمه و در دقیقه بیستم بهزاد سلطانی از روی یک ضربه ایستگاهی گل مساوی را به ثمر رساند تا نیمه اول با نتیجه تساوی یک بر یک خاتمه یابد.

در نیمه دوم تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا بازی بهتری را نسبت به حریفش به اجرا گذاشت و با کنترل مناسب و استفاده مطلوب از فرصت های به دست آمده موفق شد دو گل به ثمر برساند تا با پیرزوی سه امتیاز این دیدار را کسب کند.

در دقیقه ۶۵ عارف اکبری موفق شد دومین گل تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا را به ثمر برساند و در دقیقه ۸۰ نیز امین حقده کاپیتان تیم شهرداری آستارا سومین گل تیمش را به ثمر رساند تا این تیم یک پیروزی پرگل را در هفته پنجم لیگ دسته اول کسب کند.

با توجه به حضور پایان رافت در ورزشگاه سردارجنگل رشت و مشاهده این دیدار از نزدیک، گفته می شود که این بازیکن اسبق پرسپولیس هدایت تیم شهرداری بندر آستارا را در ادامه رقابت های فوتبال لیگ دسته اول بر عهده خواهد گرفت.

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در هفته پنجم رقابت های لیگ دسته اول کشور در یک بازی خارج از خانه در خرم آباد به مصاف تیم خیبر این شهر رفت که در نهایت توانست با این حریفش به نتیجه مساوی ۲ بر ۲ دست یابد.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که در سه دیدار قبلی خود دو پیروزی و یک تساوی کسب کرده بود،  به امید پیروزی در این بازی خارج از خانه رو در روی تیم  خیبر خرم آباد قرار گرفت اما در نهایت به نتیجه مساوی دست یافت تا از این بازی نیز دست خالی به بندرانزلی باز نگردد.

طی این دیدار، ابتدا تیم خیبر خرم آباد به گل برتری دست یافت اما تیم ملوان موفق به گلزنی شد تا نتیجه بازی مساوی شود ولی در اواخر نیمه دوم، تیم خیبر خرم آباد به گل دوم خود نیز دست یافت و زمانی که همگان انتظار پیروزی این تیم را داشتند، تیم ملوان بندرانزلی به گل مساوی دست یافت.

گرچه تیم فوتبال ملوان در این بازی پیروز نشد اما یک امتیاز از این دیدار خارج از خانه کسب کرد تا موفق به کسب امتیاز شود و با توجه به اینکه محرومیت دو جلسه ای این تیم از عدم میزبانی به اتمام رسیده، ملوانان می توانند در زمین خود به مصاف رقبا رفته و با پیروزی در بازی های خانگی وضعیت خود را در جدول رده بندی بهبود بخشند.

این در حالی است که تیم ملوان تاکنون نیز بازی های قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته و گرچه در دیدار اول برابر قشقایی شکست خورد اما در سایر دیدارها برابر حریفانش موفق به کسب امتیاز شده و دو پیروزی و دو تساوی نیز کسب کرده تا بهترین نماینده گیلان در لیگ دسته اول باشد.

البته به طور حتم این نتایج طرفداران پرتعداد و پرشور تیم ملوان بندرانزلی را راضی نخواهد کرد چون آنان منتظرند که تیم فوتبال ملوان در ادامه این  رقابتها با کسب نتایج مطلوب تر، برای صعود به رقابت های لیگ برتر با سایر مدعیان بجنگد و سرانجام سهمیه لیگ برتر را کسب کند.

به هرحال اکثر فوتبال دوستان و کارشناسان فوتبال استان گیلان در رقابت ها فصل جاری لیگ دسته اول، حساب ویژه ای روی ملوان بندرانزلی باز کرده و معتقدند که این تیم پتانسیل صعود از رقابت های لیگ برتر دارد و تاکنون نیز ملوانان توانسته اند نتایج قابل قبولی را کسب کنند اما برای صعود به لیگ برتر باید تلاش بیشتری انجام دهند و نتایج بهتری را کسب کنند.

اما تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان در لیگ دسته اول کشور در هفته پنجم این مسابقات در یک بازی خارج از خانه برابر تیم رایکا بابل قرار گرفت که در نهایت نیز با نتیجه ۲ بر یک مغلوب میزبان خود شد تا تنها تیم ناکام گیلانی در این هفته باشد.

تیم فوتبال چوکا تالش که هفته گذشته پیروزی ارزشمندی را کسب کرده بود،  برای ادامه روند رو به رشد خود به بابل رفت تا با حداقل کسب یک امتیاز به خانه بازگرد  اما در نهایت مغلوب حریف شمالی خود شد تا علی لطیفی سرمربی جدید این تیم اولین شکستش را با چوکا تجربه کند.

تیم فوتبال چوکا تالش در آغاز رقابت های لیگ دسته اول پس از دو بازی و دو شکست متوالی دست به تغییر در کادر فنی زد و مسئولان این باشگاه، علی لطیفی را به عنوان سرمربی جدید تیم چوکا برگزیدند که البته این مربی نیز کار خود را بسیار خوب شروع کرد و در دو بازی گذشته که به عنوان سرمربی هدایت تیم چوکا را برعهده داشت،  یک پیروزی و یک تساوی کسب کرد.

این در حالی است که تساوی این تیم در یک بازی خارج از خانه به دست آمد که نتیجه مناسبی محسوب می شود اما در این دیدار و برابر تیم رایکا بابل مغلوب شد تا علی لطیفی سرمربی تیم چوکا تالش، طعم تلخ شکست در سومین هدایتش را بچشد.

به هرحال تیم فوتبال چوکا تالش با شکست برابر رایکا بابل تنها نماینده استان گیلان محسوب می شود که در هفته پنجم رقابت های لیگ دسته اول موفق به کسب امتیاز نشد و طرفداران این تیم انتظار دارند که این تیم در ادامه رقابت ها نتایج مطلوب تری کسب کند تا سرانجام جایگاه مناسبی در جدول رده بندی داشته باشد.

تا پایان هفته پنجم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان با حضور ۱۸ تیم، ملوان بندرانزلی با کسب هشت امتیاز در مکان ششم، تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا با کسب هفت امتیاز در مکان دهم و تیم فوتبال چوکا تالش با کسب چهار امتیاز در مکان پانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.