آستارا – ایرنا – امام جمعه موقت آستارا گفت: نخبگان جوان و صاحب ایده، از ثروت‌ها و سرمایه‌های ما هستند و باید از ظرفیت آنها برای توسعه پایدار و همه جانبه شهرستان استفاده شود.

حجت الاسلام ناصر صالحی در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلای آستارا اظهار داشت: از نظر علمی باید زمینه شکوفایی بیش از پیش کشور فراهم شود و باید برای تغییر زبان علمی دنیا به زبان فارسی تلاش کنیم.

وی با بیان این که هر اندازه قدرت بازدارندگی کشور تقویت شود، امنیت داخلی و حفاظت از زیرساخت ها بهتر خواهد شد خاطرنشان کرد: در کنار تقویت بنیه های علمی، باید جایگاه نظامی و موشکی ایران، روز به روز ارتقا یابد.

وی بیان کرد: کشور ما با توجه به ظرفیت های علمی و دفاعی، جزو قدرت های برتر منطقه و جهان است و باید بسترهای حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی فراهم شود تا تولیدکنندگان با انگیزه مضاعف به فعالیت بپردازند.

خطیب جمعه آستارا در ادامه گفت: برخی کشورهای همسایه باید به تاریخ شکل گیری خود نگاه کنند و آگاه باشند که یاوه گویی های آنها در مقابل ایران به ضرر خودشان است و بدانند که ایران با کمترین امکانات، هشت سال در برابر تمام دنیا ایستادگی کرد.

صالحی اظهار داشت: مردم برخی کشورهای همسایه برای تامین ارزاق عمومی به ایران سفر می کنند و این امر اقتدار و عزت کشور ما را نشان می دهد و ایران در فکر تعرض به هیچ کشوری نیست و بهتر است همسایگان، روابط دوستانه ای با جمهوری اسلامی داشته باشند.

وی با اشاره به وضعیت عمران شهر خاطرنشان کرد: وضعیت آسفالت برخی کوچه ها و معابر آستارا درخور یک شهرستان گردشگرپذیر نیست و متولیان مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر باید بصورت میدانی به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

امام جمعه موقت آستارا  سفرهای استانی رئیس جمهوری، حضور دولتمردان در جمع مردم، رسیدگی به مشکلات ملت و تزریق ۱۰۰ میلیون دز واکسن به گروه های مختلف را از جمله اقدامات دولت سیزدهم عنوان و ابراز امیدواری کرد تلاش ها برای رفع مشکلات مردم بیشتر شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.