رشت – ایرنا – تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با برتری برابر شهرداری بندرآستارا، فاتح شهرآورد گیلان در هفته ششم لیگ دسته اول کشور شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیمهای فوتبال ملوان و شهرداری آستارا عصر چهارشنبه در هفته ششم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور( جام آزادگان) به مصاف هم رفتند که در نهایت ملوان با نتیجه یک بر صفر حریفش را شکست داد تا برنده دربی گیلانی شود.

این مسابقه، به میزبانی تیم شهرداری بندرآستارا و به دلیل ناآماده بودن ورزشگاه وحدت این شهر، در ورزشگاه سردارجنگل رشت، در یک هوای صاف و آفتابی برگزار شد.

در نیمه اول این دیدار هر ۲ تیم ملوان و شهرداری آستارا یک بازی هجومی را به نمایش گذاشتند و بیشتر توپ در محوطه جریمه ۲ تیم جریان داشت که این امر سبب شد تا بازیکنان ملوان و شهرداری آستارا چند فرصت گلزنی به دست آورند امام هیچ یک از این فرصت‌ها تبدیل به گل نشد تا نیمه اول با تنیجه مساوی صفر بر صفر خاتمه یابد.

در نیمه دوم نیز شرایط همینگونه بود و هر ۲ تیم یک بازی هجومی را از خود ارایه دادند تا اینکه در دقیقه ۶۸ محمد رستمی کاپیتان تیم ملوان بندرانزلی با یک ضربه سر دقیق، تنها گل این دیدار را به ثمر رساند تا ملوانان با همین تک گل، برنده این دیدار شوند.

پس از این گل نیز بازیکنان هر ۲ تیم موقعیت های مناسبی را بدست آوردند به خصوص تیم ملوان که پس از به ثمر رساندن گل ، عقب‌نشینی نکرد و حتی یک بار ضربه بازیکنان این تیم به دیرک دروازه شهرداری آستارا اصابت کرد اما در نهایت گل دیگری به ثمر نرسید تا ملوان با نتیجه یک بر صفر برنده این دیدار شود.

قضاوت این مسابقه را ، شهاب محمدی با کمک های اسماعیل احمدی و عباس شیرزادی برعهده داشتند که در جریان این دیدار، محمدابراهیم رضازاده و سعید دلاور از تیم شهرداری بندرآستارا و امیرعباس حسنی از ملوان کارت زرد دریافت کردند.

ملوانان در این دیدار با ترکیب رضا حیدری ، علیرضا خوش کفا، سعید کریمی، سجاد بازگیر (دقیقه ۹۰ امیرعباس حسنی)، محسن انبساطی (دقیقه ۷۰ مهران احمدی)، حمید کاظمی (دقیقه ۹۰ ارسلان تفضلی)، محمد رستمی، پدرام قاضی پور، امیرحسین یحیی زاده، محمدصادق بارانی ، محمدرضا پورمحمد و با سرمربیگری مازیار زارع مقابل شهرداری آستارا قرار گرفتند.

همچنین تیم شهرداری بندرآستارا با ترکیب نیما علیپور، امید سام‌کن، سعید دلاور، جهانگیر عسگری (دقیقه ۶۸ فرشید پاداش)، احسان پیرهادی (دقیقه ۶۸ کیانوش میرزایی)، جواد آقایی پور، محمدایراهیم رضازاده، علیرضا مصطفایی (دقیقه ۴۶ محمدحسین خسروی)، جابر نصیری (دقیقه ۷۳ امین حقده)، مجتبی محبوب مجاز(دقیقه ۶۸ امین هاشمی فرد)، بهزاد سلطانی و با سرمربیگری فرشاد پیوس رو در روی ملوان قرار گرفت.

پیش از این بازی و تا پایان هفته پنجم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، ملوان انزلی با کسب ۱۱ امتیاز در مکان سوم جدول رده‌بندی و تیم شهرداری بندرآستارا نیز با کسب ۱۰ امتیاز در رتبه ششم جدول رده‌بندی قرار داشتند.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت می‌پردازند که تیم های ملوان و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.