رشت – ایرنا- مسئول خواهران ستاد عتبات و عالیات کشور گفت: فعالیت‌های ستاد بازسازی عتبات مردمی است و این مسیر در شناخت بیشتر اهل بیت تاثیر گذار است.

به گزارش ایرنا، مینو اصلانی روز چهارشنبه در همایش خواهران خدام‌الحسین (ع) استان با تاکید بر لزوم صدور فرهنگ عاشورا به مردم دنیا اظهار داشت: سایر ملل درباره واقعه عاشورا نمی دانند از اینرو ؛ بازسازی عتبات مقدسه تکلیف ماست تا اهل بیت(ع) را به جهان بشناسانیم و توطئه های دشمن نیز خنثی شود.

وی با اشاره به بازسازی صحن مطهر حضرت زهرا (س) در نجف توسط متخصصان ایرانی افزود: متخصصان ما با انجام کار علمی دقیق توانستند سازه‌ای بسازند که در دنیا رتبه برتر را کسب کند و این سازه اکنون دومین سازه بزرگ جهان اسلام است.

وی انقلاب اسلامی را نشات گرفته از قیام عاشورا عنوان و خاطرنشان کرد: ایثار و شهادت را مدیون امام حسین (ع) هستیم که درس مقاومت و ایستادگی در برابر ظالمان را به ما داد.

اصلانی با بیان اینکه امروزه دنیا در یک پیچ تاریخی برای انتخاب گفتمان جدید قرار دارد، بیان کرد: اگر بتوانیم گفتمان انقلاب اسلامی را به درستی معرفی کنیم، تبدیل به گفتمان برتر در دنیا می‌شود.

 وی افزود: انقلاب اسلامی در دورانی که تئوریسین های غربی پایان دین و ارتباط انسان با خدا را مطرح می کردند به وقوع پیوست.  

مسئول امور بانوان ستاد بازسازی با بیان اینکه جبهه بازسازی به دنبال نگهداری و گسترش و زیباسازی عتبات مقدسه است ، اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات در خط مقدم جبهه حق قرار دارد و عاشورا و امام حسین فصل الخطاب تقابل حق و باطل است.