رشت – ایرنا – تیم‌های فوتبال ملوان و شهرداری آستارا نمایندگان گیلان در لیگ دسته یک کشور(جام آزادگان) برای هفته ششم این مسابقات به مصاف هم می روند تا رویارویی تمام گیلانی را برای کسب سه امتیاز رقم زنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هفته ششم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان از عصر روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه آغاز می شود که تیمهای هم استانی ملوان بندرانزلی و شهرداری آستارا ، یکی از بازی‌های حساس این هفته را برگزار  خواهند کرد.

این مسابقه، به میزبانی تیم شهرداری بندرآستارا و به دلیل آماده نبودن ورزشگاه وحدت این شهر، در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار خواهد شد تا دربی گیلان در لیگ دسته اول کشور، همانند سایر بازی‌های خانگی این ۲ تیم در رشت برگزار شود.

از سوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال نیز، اسامی قضاوت کنندگان هفته ششم مسابقات لیگ دسته اول کشور اعلام شد که طبق این اعلام ، شهاب محمدی به عنوان داور دربی گیلان در لیگ دسته اول انتخاب شد تا بازی تیمهای شهرداری آستارا و ملوان انزلی را قضاوت کند.

 همچنین اسماعیل احمدی و عباس شیرزادی به عنوان کمک داور در دربی گیلان حضور خواهند یافت، مرتضی عابدی به عنوان داور چهارم و مرتضی کریمی نیز، به عنوان ناظر گروه داوری در بازی تیمهای شهرداری آستارا و ملوان انزلی حضور می‌یابند.

تا پایان هفته پنجم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، ملوان انزلی با کسب ۱۱ امتیاز در مکان سوم جدول رده‌بندی و تیم شهرداری بندرآستارا نیز با کسب ۱۰ امتیاز در رتبه ششم جدول رده‌بندی قرار دارند.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت می‌پردازند که تیم های ملوان و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.