آستارا – ایرنا – نشست تعاملی فرماندهان نیروهای انتظامی اردبیل و گیلان با هدف افزایش خدمات رسانی پلیس راه و ایمنی جاده‌های ارتباطی این استان‌ها، در شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرمانده انتظامی استان اردبیل عصر دوشنبه در حاشیه نشست با فرمانده انتظامی گیلان در هتل اسپیناس آستارا گفت: استان گیلان به لحاظ برخورداری از مواهب طبیعی، در روزهای پایانی هر هفته میزبان گردشگران زیادی از استان اردبیل است و خدمات نیروهای پلیس راه گیلان برای تامین امنیت جاده ها قابل قدردانی است.

سردار هوشنگ حسینی افزود: همچنین مردم استان گیلان نیز برای بهره مندی از دامنه های سرسبز سبلان و آب های گرم اردبیل به این استان سفر می کنند و افزایش تعامل و همکاری نیروهای انتظامی هر دو استان از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی اضافه کرد: در صورت وقوع حوادثی نظیر سیل و آتش سوزی و زلزله، نیروهای انتظامی در استان های همجوار به امدادرسانی و تامین امنیت اقدام می کنند و این گونه تعاملات با در نظر گرفتن موقعیت مرزی منطقه باید تقویت شود.

وی ادامه داد: نیروهای انتظامی استان های مختلف بدون تعامل و هماهنگی نمی توانند در مدت زمان کوتاه به دستگیری متخلفان، سارقان و قاچاقچیان اقدام کنند و تقویت امنیت فردی و اجتماعی در هر دو استان همواره در دستور کار ماست.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان نیز گفت: در قالب این نشست در حوزه های مختلف ترافیکی و انتظامی بین دو استان گیلان و اردبیل بحث و تبادل نظر شد، تا زمینه تامین امنیت و رفاه حال مردم بیش از پیش فراهم شود.

سردار عزیزالله ملکی افزود: برقراری نظم و امنیت، نخستین‌ ماموریت نیروی انتظامی است و اولویت ما افزایش رضایت مردم است و هر چه برای آگاهی جامعه تلاش بیشتری انجام گیرد، نیروی انتظامی نیز در مسیر دستیابی به هدف های خود موفق تر عمل خواهد کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده و گردنه حیران از مسیرهای ارتباطی این دو استان است.